Všichni kolem mě tloustnou, já během karantény zhubla 5 kilo. Může za to voda a čokoláda. Nikdy bych tomu nevěřila

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
zena cokolada
zena cokolada

Eva pracuje jako bankovní úřednice a sedavé zaměstnání jí moc nepomáhá při zdravém životním stylu. Sama přiznává, že cvičení ji nebaví a ráda si dá ke kafíčku něco sladkého pro zlepšení dne. Za poslední roky jí přibyla kila, kterých se nemohla zbavit. Po marném zkoušení různých diet konečně něco zabralo a je k neuvěření, jak je to jednoduché. Najednou to šlo a bez jakýchkoliv doplňků na hubnutí, kterých dříve Eva vyzkoušela mnoho, jak sama dodává.

Se svou váhou bojuji už dlouho, ale při všech mých pokusech se vždy dostaví jojo efekt a jsem na tom hůře než před začátkem hubnutí. Střídají se u mě uvědomělé stavy, kdy si hlídám stravu a doplňuji to různými přípravky na hubnutí, a stavy, kdy mám chutě a nedokáži je udržet na uzdě.

Miluji sladké, piji hodně kávy a nejsem moc sportovní typ. To nejsou dobré předpoklady pro hubnutí. Alespoň jsem si to myslela

Odjakživa jsem milovala jídlo. A nejvíce samozřejmě sladké. Neumím si představit kávu, kterou mám také v oblibě, bez alespoň malého kousku buchty nebo čokolády. Vždy jsem měla i velký problém s pitím čisté vody, nemívám přes den žízeň. Že jsem nepila žádnou vodu, si často vzpomenu až večer. To byl kámen úrazu i při všech mých dřívějších dietách.

Karanténa mě donutila zbavit se dortíků, protože všechno sladké doma došlo. Nakoupit jsme šli až dva dny poté, a to už jsem měla náhradu

Když u nás vyhlásili nouzový stav, rozhodli jsme se ho dodržovat. Domluvili jsme se, že nakoupíme vždy na týden dopředu a jinak zůstaneme doma. Jenže najednou jsme byli doma celá rodina a po všem sladkém se během pár dní jen zaprášilo. Jediné, co zbylo v zásobách, byla 80% čokoláda, o kterou už pár měsíců nikdo nejevil zájem. Nejprve jsem se ušklíbala, ale další den došlo i na ni, protože jsem byla na sladké ke kávě opravdu zvyklá. Možná k tomu přispěla nouze, ale trvalo dva dny, než mi zachutnala. Navíc mi po ní nebylo těžko. Stačila kostička k ukojení chutě.

Čokoláda ale nebyla to jediné, co mi pomohlo. V tu dobu mi kamarádka poslala dárek, díky kterému jsem poprvé začala pít vodu. Pravidelně a s radostí

Miluji šperky, a to hlavně z kamenů. A byly to právě kameny, díky kterým dnes dodržuji pitný režim, a ještě s radostí. Kamarádka mi poslala poštou lahvičku, kterou prý musím mít. Divila jsem se, přeci mě zná a ví, že na pití vody mě moc neužije. Když jsem lahvičku rozbalila, vše jsem pochopila. Byla krásná, růžová a visel u ní dlouhý přívěšek z pravých kamenů. Byl tak krásný, že jsem si s ním pořád hrála a lahvičku měla u sebe. Pokaždé, když mi na ně padl zrak, jsem se napila. Lahvička je od té doby pořád se mnou. Mám spočítáno, kolikrát ji musím doplnit, abych dodržela svůj pitný režim.

Díky čokoládě, kamenům a čisté vodě jsem zhubla a hubnu dál. Navíc se mi zlepšila pleť, mám více energie a cítím se výborně

Člověk by nevěřil, že stačí udělat takto jednoduché dvě věci a bude to na váze tolik znát. Navíc se mi zlepšila pleť, mám hodně energie a cítím se lépe, než kdy dříve. Už jsem začala chodit do práce alespoň na pár dní v týdnu. Moji kolegové si hned všimli změny a vyzvídali, jakou zázračnou dietu držím. Jen jsem se usmála a ukázala tabulku hořké čokolády a svou lahvičku Nepetku. Tu už mají teď i všechny mé kolegyně a čokoládu mlsáme společně místo dortíků.

Autor: redakce


Související články