Co muži potřebují slyšet od žen: Klíčové fráze a jedna studie pro harmonický vztah

od Dominika Jandorová
2 minuty čtení
zamilovany par
Zdroj: Shutterstock

Ve světě, kde se vztahy neustále vyvíjejí, zůstává efektivní komunikace základním kamenem pro vybudování a udržení pevného vztahu. Stejně jako ženy i muži potřebují vědět, že je máte rády a vážíte si jich.

Tradiční pohled zobrazuje muže jako hlavního iniciátora sexuálních aktivit a ženu jako příjemkyni. Výzkum terapeutky Sarah Hunter Murray zveřejněný v magazínu Journal of Sex & Marital Therapy však naznačuje, že pro sexualitu mužů je klíčový pocit, že po nich partnerka touží.

Zjištění ukazují, že muži oceňují nejen explicitní sexuální návrhy, ale také romantická gesta. Dotazovaní respondenti mezi nejčastější způsoby, jakými může dát žena najevo svou touhu, uváděli slovní vyjádření a fyzické doteky. Až na třetím místě se umístila iniciace sexuální aktivity. Mezi klíčové fráze, které byste měla svému partnerovi občas říci, proto můžeme na první místo zařadit „jsi sexy“.

Jsi sexy

V dlouhodobých vztazích, kde počáteční jiskra časem vyprchává, může partner podlehnout dojmu, že pro vás už není dostatečně atraktivní. Prosté „sluší ti to“ dokáže posílit partnerovo sebevědomí a udržet zdravou úroveň intimity.

Děkuji

Poděkování patří mezi základy slušného chování, ve vztazích na něj však často zapomínáme. Vyjádřením vděčnosti, byť jen za maličkost, dáte vašemu partnerovi najevo, že si ho vážíte a že dokážete ocenit jeho úsilí.

Miluji tě

Ačkoli činy často mluví hlasitěji než slova, verbální vyjádření lásky zůstává významným aspektem zdravého vztahu. Na počátku vztahu říkáme „miluji tě“ téměř automaticky, bohužel časem získáme pocit, že partner „přece ví“, že ho milujeme a nemusíme mu to stále dokola připomínat. Jenže každý potřebuje občas slyšet ta krásná slova, která se nikdy neomrzí.

Jsem na tebe hrdá

Uznání a oslava partnerových úspěchů bez ohledu na to, jak velké či důležité jsou, v něm zanechá pocit, že jste na jedné lodi. Pocit hrdosti ze strany milované osoby může mít zásadní vliv na sebevědomí a motivaci se i nadále snažit.

Věřím ti

Láska a důvěra by neměly chybět v žádném partnerském vztahu. Právě proto často podlehneme dojmu, že jde o něco zcela automatického, co nestojí za zmínku. „Věřím ti“ však nevyjadřuje pouhé potvrzení důvěry, ale také tím dáte partnerovi najevo, že věříte jeho schopnostem.

Zdroj: Sarah Hunter Murray, I Want You to Want Me: A Qualitative Analysis of Heterosexual Men’s Desire to Feel Desired in Intimate Relationships, 2021, Novinky, iDNES, Krásné ženy
Autor: Dominika Jandorová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články