Vyberte ty správné dárky pro vašeho školáka. Nezapomeňte ani na praktické a kreativní věci

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Rodina vanocni darky
Zdroj: Shutterstock

Vánoce se nezadržitelně blíží. Především rodiče dětí si lámou hlavu tím, čím letos svému potomkovi udělají radost. Máte doma chlapce nebo dívku, kteří chodí na základní školu? Víme, jaké typy dárků jsou pro děti této věkové kategorie nejvhodnější.

Každé dítě si něco přeje. Některá přání jsou nereálná a je na rodičích, aby splnili alespoň ta ostatní. Na Vánoce by ale váš syn nebo dcera neměli dárky dostávat jen podle toho, o co si napsali Ježíškovi. Existují čtyři pravidla, kterých se můžete při výběru dárků držet.

Co si dítě přeje

Prvním dárkem, který by váš potomek měl najít pod vánočním stromečkem, by mělo být něco z jeho seznamu. Samozřejmě si toho děti navymýšlejí spoustu, obvykle jim ale udělá radost, když alespoň něco z toho Ježíšek donese. Na to, že nedostaly poníka, brzy zapomenou.

Samozřejmě v některých případech si děti přejí maličkosti a potom jim dárků můžete dát víc. Pokud si ale přejí něco většího, jako třeba kolo nebo nový mobilní telefon, neměli byste to dále s množstvím dárků přehánět.

Co dítě potřebuje

Druhý dárek by měl malého školáka naučit, že se má radovat nejen z toho, co chce, ale také z toho, co potřebuje. Pořiďte mu nový batoh do školy s jeho oblíbeným superhrdinou, krabičku na svačinu nebo nové povlečení. Pokud bude dárek barevný a jeho motiv pro děti zajímavý, rozhodně školáka potěší i jeho praktické využití.

Oblečení

Většina dětí si pravděpodobně takzvané měkouše nechá při rozbalování až nakonec. Možná neprojeví na první dobrou takovou radost jako u hraček, po Novém roce se ale určitě budou těšit do školy i kvůli tomu, aby se pochlubily svou novou mikinou či tričkem.

Kreativní hračka

V neposlední řadě dejte dětem něco, co bude rozvíjet jejich kreativitu. Existuje celá řada hraček nebo dalších předmětů, které udělají radost holkám i klukům a u kterých zároveň budete mít pocit, že jste udělali něco pro jejich rozvoj.

Může jít o knížky, omalovánky, skládačky nebo třeba společenské hry. Ujistěte se zároveň, že budete mít během svátků dostatek času se s nimi novým hrám věnovat a s rozvojem kreativity jim pomůžete. I to je koneckonců dárkem samo o sobě.

Zdroj: Pro ženy, Pexo, Rodičovo

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články