Lucie (44): Přítel je zvyklý spát nahý. Moje matka ho jedné noci překvapila v kuchyni

od Adéla Vocetková
2 minuty čtení
Zdroj: Shutterstock

Když Lucii uprostřed noci probudil zděšený výkřik její matky, v prvním okamžiku ji napadlo, že se stalo něco hrozného. Přispěchala do kuchyně a našla tam nejen překvapenou maminku, ale i svého nahého přítele. Něco takového opravdu nečekala.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenářky. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna.

První myšlenka, která se Lucii v tu chvíli prohnala hlavou, byla, že její matka a její přítel spolu něco mají. Ta představa ji znechutila, ale vzápětí zjistila, že je to celé úplně jinak.

Vzali jsme maminku na přechodnou dobu k nám domů

Na jaře tohoto roku skončila mojí mamince nájemní smlouva. Jelikož majitel bytu zvýšil nájemné, nemohla si ten byt nadále dovolit – z důchodu by to jednoduše neutáhla.

Proto jsem jí nabídla, aby šla bydlet k nám. S přítelem jsme se shodli, že je to nejlepší řešení a že mamince jistě brzy najdeme levnější bydlení.

Maminka nám byla vděčná. Přestěhovali jsme její věci k nám do prázdného pokoje. Ačkoli jsem se na okamžik bála, že to nebude fungovat, protože přeci jen soužití vícero generací nedělá dobrotu, nakonec vše probíhalo báječně.

Často jsme si neuvědomovali, že s námi maminka bydlí

Ačkoli bylo vzájemné soužití v rámci možností úplně v pohodě a bez problému, často se stávalo, že nám v daném okamžiku nedošlo, že s námi bydlí také moje máma.

Kupříkladu jedné noci, kdy mě ze spánku vytrhl maminčin vyděšený výkřik. Bylo to asi dva měsíce poté, co se k nám nastěhovala.

Běžela jsem k místu, odkud se její výkřik ozval. Zaslechla jsem i přítelův hlas. Nebudu lhát, že jsem nebyla v šoku, když jsem svého přítele viděla stát nahého před mojí matkou.

Stydím se za to, co mě v první chvíli napadlo

Moje úplně první myšlenka byla, že spolu něco mají a já je načapala. Z té představy se mi udělalo zle. Moje máma na sebe sice stále dbala, na svůj věk nevypadala, ale panebože! Jen z té myšlenky se mi zvedl žaludek.

V šoku jsme byli všichni tři. Byly dvě hodiny ráno. V kuchyni jsem stála já, moje máma a přítel, který byl k tomu všemu úplně nahý.

Trvalo to jen pár vteřin, ale přišlo mi to jako věčnost. Přítel se vzpamatoval jako první a rychle odběhl do pokoje, aby si na sebe něco oblékl.

Celá situace se vzápětí vysvětlila. Dodnes se však stydím za to, co mě napadlo. Přítel je zvyklý spát nahý, pyžamo nesnese. Té noci zapomněl, že s námi bydlí ještě někdo další, šel se napít a shodou okolností se v té samé chvíli šla napít i moje máma, která nemohla spát. A trapas byl na světě. Nyní se tomu už smějeme, ale v tom okamžiku nám nebylo do smíchu ani jednomu.

Autor: Natálie Kabourková

Související články