Patříte-li k vášnivým sběratelům, tyto kuriózní sbírky vás určitě zaskočí

od
2 minuty čtení
sbirka
sbirka

Pravděpodobně každý z nás někdy něco sbíral. Některým to vydrželo, jiní se svého koníčku po čase vzdali.  Sběratelé následujících věcí však pravděpodobně se svým zájmem jen tak neskončí. A to i přesto, že nad některými těmito sbírkami se zdravý rozum pozastaví.

Jaká je ta nejkurióznější sbírka, kterou si dovedete představit? Ať už by byla vaše odpověď jakákoli, pravděpodobně nepřekoná některé vášnivé borce z následujícího seznamu.

  1. GUMY

Od roku 1981 sbírá Němka Petra Engels gumy všeho druhu. Její kolekce čítá více než 19 000 kousků a to celkem ze 112 různých zemí. Tento koníček ještě vyšperkoval mladík z Finska, který se po jejím vzoru rozhodl také sbírat gumy, zaměřil se však pouze na ty s motivem jídla a pití.

  1. PÁLIVÉ OMÁČKY

Přes 17 let věnuje čtyřiašedesátiletý kuchař poměrně netradiční zálibě – sbírá lahvičky s pálivými omáčkami. Doma má přes 6 000 lahví z celého světa a tvrdí, že by raději skončil s prací kuchaře, než aby některý kousek ze své sbírky naservíroval hostům v restauraci. Nejdražší lahvička z jeho sbírky má cenu v přepočtu 28 000 Kč.

  1. ŽVÝKAČKY

Když si tehdy dvaatřicetiletý Berry v letadle nahrazoval kouření nikotiovými žvýkačkami, pravděpodobně ještě netušil, že právě dává základ obrovské kouli, která se stane nejslavnější sbírkou žvýkaček všeho druhu.  Přes 95 000 kousků slepených v jednu obrovskou použitou žvýkačku má nyní po osmi letech vystavenou doma a téměř denně ji rozšiřuje. Jako bonus navíc opravdu přestal kouřit.

  1. POUŽITÉ PONOŽKY

Americký milovník nohou, jak sám sebe muž nazývá, má doma obrovskou sbírku použitých ponožek. Pokud si myslíte, že zápach musí obtěžovat sousedy, mýlíte se. Vše totiž skladuje ve vzduchotěsných pytlících právě proto, aby jeho sbírka byla zachovaná včetně pachu. Ponožky jsou z větší části jeho přátel či rodiny, vlastní však i kousky některých známých celebrit.

  1. PYTLÍKY Z LETADEL

V největší sbírku pytlíků na zvracení vyústila sázka dvou Holandských mužů. Na jejím základě má doma jeden z nich již přes 6 000 pytlíků z 1 191 různých leteckých společností. Nejcennějším kouskem je podle něho pytlík z raketoplánu Columbia, ve kterém zažil i stav beztíže.

  1. ŽMOLKY Z PUPÍKU

Přes 26 let sbírá Graham kousky látky, které se mu zachytávají v jeho pupíku. Se smíchem říká, že chce na konci svého života vidět nějaký velký úspěch.

Inspirovala vás některá z kuriózních sbírek? Pokud ne, fantazii se meze nekladou, sbírat se dá v podstatě cokoli a nikdy není pozdě na to s netradičním koníčkem začít.

Autor: redakce


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články