Tipy na levné prázdninové destinace v Evropě. Nechybí známá města ani skryté klenoty

od Dominika Jandorová
2 minuty čtení
hrad wawel
Zdroj: Shutterstock

Nechce se vám jet znovu do Chorvatska, zvláště po tamějším nárůstu cen? Přinášíme vám několik zajímavých evropských destinací, kde si najdete bohatý program, aniž byste museli sáhnout hluboko do kapsy.

Letní cestování po Evropě může být docela nepříjemné. Známé destinace jsou přeplněné davy lidí a ceny letenek, hotelů a zájezdů prudce rostou. Naštěstí se najde několik výjimek, kde si přijdete na své bez nutnosti utrácet horentní sumy.

Španělská Sevilla

Španělsko je určitě jednou z nejoblíbenějších prázdninových destinací, Sevilla ovšem zůstává neoprávněně stranou. Každé pondělí zde můžete navštívit pamětihodnosti, galerie a muzea za zlevněné vstupné. Pokud budete mít štěstí, zadarmo se podíváte do královského paláce Real Alcázar nebo nemocnice de la Caridad. Portál iDNES spočítal, že na pokrytí denních nákladů včetně ubytování vám bude stačit 70–85 euro (1 650 – 2 000 Kč).

Lotyšská Riga

Riga, ležící na východním pobřeží Baltského moře, je největším a hlavním městem Lotyšska. Historické centrum Rigy je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO a najdete v něm nespočet kostelů, muzeí a dalších kulturních památek. Mezi další cenově výhodné atrakce patří návštěva Centrální tržnice, která je jednou z největších v Evropě, a Lotyšského národního muzea umění.

Maďarská Budapešť

Mezi hlavní turistické cíle Budapešti ležící na břehu Dunaje patří Rybářská bašta, Budínský hrad a budova maďarského parlamentu. Jednou z nejvyhledávanějších atrakcí je řetězový most, který spojuje Budín s Peští a poskytuje návštěvníkům panoramatický výhled na Dunaj a město. Dalším místem, které stojí za prozkoumání, je bazilika svatého Štěpána.

Polský Krakov

Krakov se pyšní zachovalým středověkým Starým městem, které bylo v roce 1978 zapsáno na seznam světového dědictví UNESCO. Mezi významné památky Krakova patří hrad Wawel, kostel Nanebevzetí Panny Marie a centrální náměstí Rynek Główny. Kromě toho lze navštívit řadu bezplatných nebo levných atrakcí, jako jsou procházky Starým městem, prohlídka židovské čtvrti Kazimierz nebo pěší turistika v nedalekých Tatrách.

Bulharská Sofie

Sofie se nachází na úpatí pohoří Vitoša v západním Bulharsku a je hlavním a největším městem země. Město nabízí návštěvníkům řadu cenově dostupných nebo dokonce bezplatných atrakcí, včetně katedrály svatého Alexandra Něvského a Národního paláce kultury. Jak uvádí iDNES, hezký hotel si najdete za 15 eur (350 Kč) na noc, najíte se za 5–10 euro (120–235 Kč) a celkově nemusíte utratit více než 45–60 eur (1 050 – 1 410 Kč) za den.

Severomakedonská Skopje

Severní Makedonie je považována za jednu z nejdostupnějších zemí v Evropě a její hlavní město Skopje nabízí řadu zajímavých míst. Nejlepší výhled na město získáte výšlapem na horu Vodno. Projít se můžete po Kamenném městě na Makedonské náměstí. Vydat se také můžete vydat na výlet k jezeru Matka (15 kilometrů západně od Skopje), kde se můžete projet na lodi nebo prozkoumat kláštery a jeskyně v kaňonu Matka.

Zdroj: iDNES, The Travel, Traveling Lifestyle

Autor: Dominika Jandorová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články