NÁZOR: Nový koncept Miss Slovensko znamená ponížení v přímém přenosu

od Soňa Jiroutová
2 minuty čtení
Daniela Vojtasova
Zdroj: Profimedia

Zaznamenali jste aktuální kauzu Miss Slovensko, kde korunku získala dívka, která však nebyla nejkrásnější? Koncept, že budeme hledat na ženách i jiné kvality než krásu, je strašně fajn. Ale na soutěž krásy se moc nehodí a v pojetí Slovenska znamená zesměšnění v přímém přenosu.

Tento text je komentářem autorky.

Soutěže krásy vždy byly založeny na tom, aby se vybrala ta nejkrásnější dívka. Ne všem se vždy výběr líbil, protože každý máme jiné standardy, ale cíl byl jasný.

Nový koncept soutěže krásy

Teď to však vypadá, že už i tak složitý úkol, jakým je vybrat jen jednu nejkrásnější ženu, si porotci rozhodli zkomplikovat.

Nově se totiž, alespoň v rámci Miss Slovensko, nehodnotí krása vnější, ale ta vnitřní.

Jak uvedl ředitel soutěže Michael Kováčik, je třeba se zaměřit i na subjektivní pohled, protože ideál krásy dnes už neexistuje.

A tak se finalistky sice prošly po molu v plavkách, ale zahalené šátky, aby se zdůraznilo, že jen o postavě to není.

„Krásné, talentované, inteligentní, jednoduše osobnosti! Rozhodla o nich pětiměsíční práce, snaha, dlouhodobá prezentace a porota během finálového galavečera,“ uvedli organizátoři.

Nejsi hezká, ale jsi chytrá

A tak se nachýlil konec večera a došlo na vyhlášení vítězky. Namísto slov „novou Miss Slovensko se stává…“ se však vítězka dozvěděla, že není nejkrásnější.

„Tentokrát to není ta nejkrásnější, není to žádná královna krásy. Je to dívka, která svůj titul využije nejlépe,“ řekl totiž ředitel při vyhlašování.

Au! Tato věta zabolela za vítězku i mě. Upřímně mi jí bylo líto a říkala jsem si, jaké odhodlání muselo být zapotřebí, aby si pro korunku došla.

Sice vyhrála Miss Slovensko, ale není nejkrásnější. To bude už navždy spojováno se jménem Daniely Vojtasové.

Nový koncept se nepovedl

A protože to řekli v televizi, tak to bude asi pravda. Minimálně o tom svědčí i ankety, které pod články vznikly a dle kterých Daniela hezká není.

Asi dokážu pochopit snahu o změnu konceptu a této snaze i tleskám. Ale ředitel při veškeré té snaze zdůraznit, jak jsou skvělí a chápaví, zesměšnil a urazil krásnou ženu, pro kterou měl být tento večer pohádkový.

Pokud toto má být ten nový koncept, tak raději vraťte ten 90–60–90!

Zdroje: autorský článek, iDNES, Super

Autor: Soňa Jiroutová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články