NÁZOR: Petr Pavel chodí do divadla nebo na pivo jako glorifikovaná celebrita. Snad český národ nezklame

od Soňa Jiroutová
2 minuty čtení
Petr Pavel
Zdroj: Stanislava Benešová / Právo / Profimedia

Nově zvolený prezident Petr Pavel přinesl naději v lepší zítřky. Už jeho vystoupení v rámci kampaně byla velmi emotivní a chvílemi to vypadalo, jako by přijela velká hvězda. A tak nějak to zůstává doteď.

Tento text je komentářem autorky.

Nový hrdina, tak by se dala popsat postava Petra Pavla. Ten, co porazil padoucha Andreje Babiše a vyvede Česko ze špatné vlády Miloše Zemana.

Neformální prezident

Od jeho zvolení sice proběhlo několik oficiálních schůzek, ale ty zapadají mezi zprávami o tom, jak se prohání na motorce nebo pije pivo. A ona vlastně i ta oficiální setkání vypadají spíše jako přátelská posezení.

Například to poslední s rakouským prezidentem Alexanderem Van der Bellenem, ze kterého sdílel fotku na twitteru.

Mezitím stíhá i neformální zábavu a zahájil motorkářský veletrh Motocykl Praha v Letňanech. Oproti jiným jezdcům měl něco, co ho odlišovalo. Za jeho motorkou jela dvě auta s ochrankou.

„Moc jsem se těšil na to, že dnes vytáhnu motorku, už mne svrběly ruce. Budu se těšit, že se v průběhu roku budeme potkávat na různých motorkářských akcích. Užijte si to a hlavně bezpečně,“ řekl Pavel při zahájení, kterému předcházel velký potlesk.

Ale nenechte se mýlit. Politiku zvládá i přes veškeré své aktivity. Vyjádřil se tak například k tomu, že zvažuje odvolání šéfa České národní banky (ČNB) Aleše Michla, protože mu stále chybí prověrka.

Celebrita, nebo prezident?

Zcela upřímně se přiznám, že nepatřím mezi ty davy lidí, co Petru Pavlovi svítili na jeho setkáních mobilem a zvolávali jeho jméno. Jsem ráda, že bude mít Česko reprezentativního prezidenta, ale stále nevím, co od něj mohu čekat, a tak jsem opatrná.

Budoucí prezident to však zvládá i bez mé nicotné podpory, protože kamkoliv přijede, čekají ho davy tleskajících lidí. Chtějí si s ním udělat fotku, chtějí podpis nebo ho prostě jen vidět.

Je to, jako když přijede velká hvězda, herec, kterého prostě musíte vidět. Kampaň tomu trochu i odpovídala a tato nálada pokračuje i nadále.

Také jeho příchod do Národního divadla byl ve velkém stylu, přišel ho dle serveru ČTK přivítat sám generální ředitel Národního divadla Jan Burian.

Blíží se Pavlova inaugurace a již nyní je zřejmé, že nový prezident Hrad pěkně provětrá. Zda v dobrém, nebo špatném, to ukáže čas.

Já však upřímně doufám, že se zbaví nálepky celebrity, která je glorifikovaná zejména kvůli porážce Babiše. Snad si postupem času zaslouží veškerou slávu a pozornost svými činy.

Zdroj: Blesk, Twitter, ČTK

Autor: Soňa Jiroutová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články