Chorvatsko je drahé, jinde nemají Čechy rádi aneb kam letos nejezdit na dovolenou

od Soňa Jiroutová
2 minuty čtení
Preplnena plaz
Zdroj: Radu Bercan / Shutterstock.com

Dovolenou si chceme užít se vším všudy, odpočinout si a nemít žádný stres. Ne vždy se to však povede a jsou destinace, kterým bychom se měli vyhnout.

Kam na dovolenou? Itálie, Španělsko, Řecko, Turecko, Bulharsko, Chorvatsko… Možností je mnoho a výběr závisí zejména na tom, jaká máte od dovolené očekávání. Kam ale letos raději nejezdit?

Chorvatsko

Ceny apartmánů v Chorvatsku dle serveru Novinky vzrostly až o 30 %, což má za následek, že v této oblíbené destinaci došlo k úbytku turistů.

„No, a pokud si objednáte desetidenní pobyt na Jadranu, utratíte proti loňsku v průměru o dvě stě eur (4730 Kč) více jen za ubytování,“ píše chorvatský deník Dnevnik.

Nelze se tedy divit, že oproti loňskému roku klesl počet turistů na Makarské riviéře o 30 %, v Primoštenu dokonce o 50 %.

Ceny však nevzrostly jen v oblasti ubytování, ale i návštěva kavárny se může prodražit. Zmíněný deník otiskl účtenku z pekárny Arula na Korčule, kde zákazníci za 2 čaje a 2 croissanty zaplatili 371 Kč.

Dle serveru Extra navíc Chorvatsko sužují problémy se zloději, například na ostrově Krk, a také komáři. Situace s komáry je natolik vážná, že místní požadují, aby byl vyhlášen stav přírodní katastrofy.

„Jde o problém veřejného zdraví. V srpnu se navíc objeví komár tygří, který způsobuje západonilskou horečku. Je to i velký ekonomický problém, protože v těchto podmínkách se pracovat nedá,“ uvedl Tomislav Šota, ředitel vukovarského veterinárního úřadu.

Turecko

Bude to pro vás nejspíše velké překvapení, ale dle serveru Mix24 nevidí v Turecku české turisty zrovna rádi.

„Velká potíž, kterou tu řešíme skoro každý den, je to, že se Češi prostě nedomluví. Jistě, přijedou s cestovkou, ale delegát tu není pořád přítomen, a oni mají nejrůznější požadavky. Na recepční ale klidně mluví česky nebo sice anglicky, ale nedá se z toho pochopit, co vlastně chtějí,“ vyjádřila se pro zmíněný server manažerka hotelu v tureckém městě Alanya.

Ta dále dodala, že specialitou českých turistů je zabrání lehátek u bazénu formou ručníků. Pak se ale zaseknou na baru a místa ani nevyužijí.

V neposlední řadě si prý Češi v rámci all inclusive nabírají větší porce, než sní, a poté se jídlo musí vyhazovat.

Takže Turecko také raději vyškrtněte, moc rádi vás tam neuvidí.

Nejhorší místa na cestování

Server Wallet Genius pak představil místa, kterým se máte raději vyhnout.

Patří sem například Casablanca v Maroku. Toto město je totiž industriální a namísto malébné historie zde na vás čekají moderní budovy a průmyslem znečištěné ovzduší.

Dalším místem, které máte vynechat, je Kapské město. To patří mezi nejnásilnějších města na světě, přičemž v mnoha částech města převládají násilné zločiny a aktivity související s gangy.

Ze stejného důvodu pak server nedoporučuje návštěvu Rio de Janeira, které kvůli vysoké kriminalitě již zavedlo mnohá opatření, která se dotýkají i turistů.

Na závěr snad nezbývá než dodat, že byste si měli před každou dovolenou najít o daném místě recenze a dle toho si vybrat, kam jet.

Například fotky přeplněných pláží jsou sice známkou, že se zde turistům líbí, ale chcete se každý den prát o kousek místa na pláži?

Zdroj: Novinky, Dnevnik, Extra, Mix24, Wallet Genius

Autor: Soňa Jiroutová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články