Legendární návrhář Karl Lagerfeld odešel ve věku 85 let do módního nebe

od
< 1 minuta čtení
lagerfeld
lagerfeld

V úterý 19. února přinesla francouzská média informaci o smrti německého návrháře Karla Lagerfelda. Zprávu okamžitě přejala všechna světová média. Žijící ikona módního designu odešla ze světa pravděpodobně následkem boje s rakovinou slinivky. Z módních kuloárů se začíná ozývat, že s jeho odchodem skončila epocha klasického poctivého slow fashion návrhářství.

Černobílý císař Karl

Ikonická a nepřehlédnutelná osobnost módního světa. Bez ohledu na počasí vždy oblečen do černého obleku, na očích tmavé brýle. Bílé vlasy svázané do culíku a na rukou černé kožené rukavice.

Narodil se v Německu a ve dvaceti letech se s matkou přestěhoval do Paříže. Od mládí projevoval talent v kreslení, hovořil čtyřmi jazyky. Byl velmi talentovaný, originální a svéhlavý.

Nejprestižnější módní domy v jeho režii

V polovině šedesátých let začal spolupracovat s prestižní značkou Chloé. Následně s italským módním domem Fendi a v roce 1982 začala spolupráce s francouzským Chanelem. Stal se kreativním ředitelem obou dvou. Založil současně vlastní luxusní značku Lagerfeld Gallery. Navrhoval kostýmy, spolupracoval se známými zpěvačkami (Madonna, Kylie Minoque). V roce 2004 vytvořil limitovanou kolekci pro švédský řetězec H&M dostupnou každému, která vzbudila celosvětový rozruch.

Geniální až do konce

Dokázal se na špičce průmyslu, který se mění s každým ročním obdobím, udržet více než půl století. Nikdy si nestěžoval na zvyšující se tempo. Prací žil každou vteřinu svého života. Svou srdcovou dámu Chanel držel až do konce věrnou její tradici.

Nikdy se nebál být kontroverzní. Svými výroky popichoval lidi z politiky i šoubyznysu. V šedesátých letech šokoval Paříž nejkratšími sukněmi, miloval porno, svou kočku, nepoužíval mobilní telefon ani e-mail. Dokázal zásadně změnit svou image, když zhubl přes 40 kilo do velikosti XS.

Životní dílo tohoto geniálního návrháře se navždy zapisuje do historie módního průmyslu.

Autor: redakce

 


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články