Lady Gaga má na kontě další hit. Za píseň k filmu “Zrodila se hvězda” získala zlatého Oskara

od Luboš Klouček
2 minuty čtení
ladygaga
ladygaga

Obavy fanoušků, že už Lady Gaga nenapíše další hit, se ukázaly jako liché. Korunu ocenění její písni Shallow nasadilo letošní předávání filmových cen Oskarů, ze kterých si odnesla vítěznou sošku v kategorii nejlepší píseň a připsala si tak na své konto další hudební úspěch.

Hudební hvězda Gaga září dál

Stefani Joanne Angelina Germanottaová se narodila 28. března 1986 v New Yorku. Dnes tuto americkou popovou zpěvačku, skladatelku, textařku, herečku a hudební producentku zná celý svět pod pseudonymem Lady Gaga.

V loňském roce ukázala svým fanouškům i kritikům, že je nejen geniální hudebnice, ale i herečka. Ve snímku Zrodila se hvězda nechala naplno propuknou své herecké nadání. Po boku charismatického Bradleyho Coopera se v tomto hudebně emotivním snímku ukázala jako žena mnoha tváří s velkým hereckým potenciálem.

Gaga má na kontě dlouhou řadu prestižních hudebních ocenění. Je držitelkou 5 cen Grammy, 13 VMA´s, 8 EMA´s, a 3 Brit Award. Po uvedení snímku do kin ji mnozí dávali velké šance i na získání zlaté sošky za herecký výkon.

Zlatá píseň

Nominaci proměnila nakonec v kategorii nejlepší píseň. Před sálem plným hvězd filmového showbyznysu si se svým kolegou Cooprem zazpívala oceněnou píseň Shallow z výše jmenovaného filmu. Ten se rok a půl věnoval hře na kytaru a zpěvu, aby mohl v tomto snímku naplno ztvárnit postavu hudebníka. Nakonec svou nominaci v kategorii nejlepšího herce neproměnil. Za svůj výkon, taktéž v hudebním filmu, ji získal Rami Malek za roli Freddie Mercuryho.

Jiskření mezi oběma muzikanty neušlo v sále nikomu. O co hůř, že v publiku seděla Bradleyho manželka topmodelka Irina Shayková, se kterou má roční dceru. Novináři tak měli o čem psát. Lady Gaga se prostě umí postarat o skandál a dávno k tomu už nepotřebuje extravagantní oblečení.

Není divu, že po oskarové noci a emotivním vystoupení této dokonale sehrané dvojice si singl ještě více upevnil pozici v čele světových hitparád. Ve vedení celosvětového žebříčku iTunes se drží už více než 115 dní.

Autor: Svatava Pokorná

 

 

 

 

 

 

 


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články