Cashback obchody: Za nákupy platíme my vám

od
2 minuty čtení
cashback
cashback

Přemýšlíte při každém nákupu, jak ušetřit kdejakou tu korunu? A už jste slyšeli o cashback portálech? Při online transakcích nyní můžete získat část peněz zpátky na váš účet!

Doslovný překlad výrazu cashback je „peníze zpět“. To samo o sobě vypovídá o jakou službu se bude jednat. Ano, obchody v tomto případě opravdu platí část peněz z nákupu vám. Jak je to možné?

Výhodná spolupráce tří stran

Zatímco v západních zemích se jedná už o poměrně rozšířený fenomén, v České republice existuje zatím pouze několik cashback portálů, o kterých navíc většina obyvatel ještě vůbec neví. Jde o internetové společnosti sdružující partnerské obchody. Pro tyto e-shopy se portály stávají zdrojem nových potenciálních zákazníků.

Webové stránky nabízí nákupní inspiraci, představují jednotlivé obchody, jejich zboží a často lákají na konkrétní akce, které e-shop nabízí. Fungují tím pádem v podstatě jako neplacená reklama, firmy jim totiž za službu nic neplatí.

Pokud se vy jako zákazník zaregistrujete na takový portál a do daného obchodu se přes stránky prokliknete, je zapotřebí už jen jeden krok: Provést online nákup. Ten se nijak neliší od běžné objednávky. Jakmile dojde k transakci a konkrétní e-shop schválí vaši odměnu, zašle portálu provizi za přivedeného zákazníka. Portál poté většinu této provize odevzdá právě vám. Tím pádem na transakci vydělají všechny tři strany.

Rozdíly oproti běžnému nákupu

Výběr zboží s cashback portálem je úplně stejný, jako při běžném nákupu. Odměnu dostanete zpětně, jakmile se obchodník ujistí, že nevyužijete například čtrnáctidenní lhůtu pro vrácení zboží bez udání důvodu. Navíc není třeba platit předem, cashback se započte i v případě platby na dobírku.

Co vše s cashbackem nakoupíte?

Ať už sháníte elektroniku, oblečení, hračky pro děti, potřeby do domácnosti či pro domácí mazlíčky, nebo nábytek, ušetřit pár korun můžete vždy. Cashback v dnešní době využívá velká většina online obchodů. Peníze zpět navíc získáte v některých případech také za sjednání služeb, jako je ubytování, nejrůznější pojištění či doprava.

Pokud chcete šetřit, před každým online nákupem se tedy nejprve přesvědčte, že vámi vybraný produkt nezakoupíte v obchodě s cashbackem o pár procent levněji než běžně.

Autor: redakce

 


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články