Bonusy zdravotních pojišťoven, zjistěte, na co máte nárok

od Luboš Klouček
5 minuty čtení
stastnarodina
stastnarodina

Během roku můžete čerpat různé výhody, kterou se mohou týkat i vašich dětí. Využijte bonusy a nabídky u zdravotních pojišťoven, na které máte nárok. Podívejte se, na čem můžete během letošního roku ušetřit a s jakými příspěvky můžete počítat.

Všeobecná zdravotní pojišťovna

Pohybové aktivity

Pro své děti můžete získat – ve škole i mimo ni – příspěvek ve výši až 1 000 Kč. Týká se to všech pravidelných pohybových aktivit, včetně letošní novinky, příspěvek na plavání kojenců.

Očkování

Zdroj: choreograph/123RF.COM

Očkováním můžete své děti chránit před širokým spektrem různých agresivních a nepříjemných nákaz, jakou jsou chřipka, žloutenka, encefalitida, cestovní nákazy, meningokok, rotaviry u miminek a očkování starších dětí od 14 let proti papilomavirům.

Bezlepková dieta

Zde se zaradují všichni celiaci, jelikož tento příspěvek ve výši až 6 000 Kč je určen dětem s diagnózou celiakie na nákup bezlepkových potravin nebo platbu bezlepkových obědů v jídelně.

Léčebné a zároveň ozdravné pobyty

Mezi další benefity VZP patří akce Mořský koník, která je určena chronicky nemocných dětem s vybranými a potřebnými indikacemi na zahraniční zájezdy u moře.

Česká průmyslová zdravotní pojišťovna

Letní tábory

Příspěvek je určen pro děti od 6 do 16 let. Vztahuje se na všechny letní tábory, které musejí trvat nejméně 4 kalendářní dny, a to i v období letních prázdnin. Týká se to také příměstských táborů.

Rovnátka

Zdroj: georgerudy/123RF.COM

ČPZP nabízí zákonným zástupcům dětí příspěvek na ortodontickou léčbu snímatelných nebo fixních rovnátek. Ty pomáhají řešit problémy nepravidelných zubů a čelistí u dětí a mládeže.

Kroužky

Příspěvek může být poskytnut na sportovní pohybové kroužky a členství ve sportovních klubech a oddílech organizované školami nebo jinými subjekty. Je určen pro děti a mládež od 6 let.

Očkování

V rámci programu prevence a očkování pro děti a mládež ČPZP nabízí pojišťovna zákonným zástupcům dětí do věku 17 let peníze na preventivní očkování. Příspěvek může dosáhnout do výše až 1 500 Kč.

Organizované plavecké kurzy

Pod záštitou školky nebo školy může být poskytnu příspěvek na organizované plavecké kurzy pro děti do věku 10 let. Nejedná se o individuální návštěvy plaveckých bazénů, ani o proplácení permanentek.

Další příspěvky

ČPZP také nabízí příspěvky na vyšetření zraku či obezity, sportovní prohlídky, ochranné přilby nebo také příspěvky na školky a školy v přírodě.

Vojenská zdravotní pojišťovna

Plavání

Zdroj: Jasmin Merdan/123RF.COM

Vztahuje se na permanentní vstupenky, včetně dobití čipu nebo karty. V případě, že jednu permanentní vstupenku využívá více pojištěnců, může o tento příspěvek požádat každý z nich. Všechny žádosti vztahující se k této vstupence musejí být předloženy pohromadě. Příspěvek se pak v součtu vyplatí pouze do výše vstupenky. Využít jej můžete na kurz plavání rodičů s dětmi, v tomto případě je příspěvek určen pouze pro dítě nebo na plavecké kurzy.

Cvičení a regenerace

Mezi další programy zaměřené na cvičení patří většina pohybových a regeneračních aktivit (vč. cvičení rodičů s dětmi, kde je opět příspěvek určen pouze pro dítě). Patří zde organizovaná základní tělesná výchova, základní atletická příprava, jóga, fitness, aerobic, spinning, zumba, bodybuilding, bodyforming, rehabilitační cvičení, instruktáž nordic walking, pilates, kalanetika, sauna, solná jeskyně, masáže sportovní, rehabilitační nebo vodní, moderní gymnastika, mažoretky, roztleskávání, orientální tanec, fit dance, flamenco, pole dance, street dance, dechová cvičení, oxygenoterapie, laserová terapie (pouze rehabilitační, nikoli estetická ani operační), terapie rázovou vlnou, zábalové koupele, čokoládové nebo bahenní zábaly, core trénink, tabata cvičení a příspěvky na aktivity obdobného kondičního a preventivního charakteru.

Sportovní prohlídka pro děti

Zde se příspěvek pohybuje do maximální výše 250 Kč za jeden rok. Vztahuje se k pojištěncům do dovršení 18 let na lékařskou prohlídku nutnou k členství ve sportovní organizaci, kroužku nebo klubu.

Sportovní a ozdravné pobyty

Zdroj: Anton Estrada/123RF.COM

Tento bonus je vhodný po ty, kteří jsou ve věku od 4 do 21 let. Příspěvek se vztahuje k sportovnímu či ozdravnému pobytu, jako je například lyžařský kurz, sportovní soustředění nebo škola v přírodě. Musejí být organizovány mateřskou, základní nebo střední školou během školního roku – tedy září až červen včetně. Pobyt musí trvat nepřetržitě nejméně pět dní – včetně dne příjezdu a odjezdu.

Očkování

V neposlední řadě pojišťovna nabízí i očkování, a to pro pojištěnce do dovršení 18 let věku na kterékoli očkování nehrazené z veřejného zdravotního pojištění (s výjimkou očkování proti lidskému papilomaviru – HPV), a to na kteroukoli dávku očkovacího cyklu. Příspěvek nelze poskytnout na doplatek částečně hrazené vakcíny.

Revírní bratrská pokladna

Očkování

Pojišťovna nabízí úhradu jakéhokoliv preventivního očkování do výše 1 000 Kč, kromě veřejného zdravotního pojištění. S výjimkou očkování proti HPV.

Bezlepková dieta

I zde RBP myslela na jedince s bezlepkovou dietou a přispívá tak na děti a mladistvé s diagnózou celiakie až 1 000 Kč.

Prázdninový pobyt

Pojišťovna poskytuje úhradu prázdninového pobytového tábora v přírodě organizovaného školou, sportovní nebo zájmovou organizací. Program je určen pro děti do dokončení povinné školní docházky. Pobyt musí trvat nepřetržitě minimálně 7 dní a příspěvek je do výše 1 000 Kč.

Přímořský ozdravný pobyt

Zdroj: alexandralexey/123RF.COM

Přímořský ozdravný pobyt dětí ve věku 8–15 let s chronickými onemocněními horních dýchacích cest, jako jsou alergie a dermatóza. Příspěvek se pohybuje až do výše 10 000 Kč.

Plavání v bazénech

Pojištění mají možnost vstupu do vybraných plaveckých bazénů zdarma nebo se slevou. Tato nabídka platí v období únor–duben a září–listopad.

Další příspěvky

RBP přispívá mimo jiné na rovnátka, školu a školku v přírodě, kurzy plavání, poskytuje příspěvky proti obezitě a trombóze. Také poskytuje příspěvek registrovaným sportovcům na úhradu členských a registračních poplatků.

Oborová zdravotní pojišťovna

Mezi bonusy této pojišťovny patří například očkování, tábory, cestovní pojištění, plavání, příspěvky na přilbu, ale také dětské chůvičky, bezlepková dieta, rovnátka, vitaminy, fitness centrum nebo tancování.

Jako jediná pojišťovna nabízí preventivní vyšetření ústní dutiny, které odhalí riziko nádorového onemocnění.

Zaměstnanecká pojišťovna Škoda

ZPŠ nabízí balíčky pro děti a studenty až do výše 500 Kč na sportovní a pohybové aktivity, ale také na pomůcky pro prevenci úrazů a sportovní prohlídky. Mimo jiné poskytuje zdarma roční úrazové pojištění pro novorozence. Dále mamograf pro ženy od 20 do 45 let do výše 700 Kč.

Zdravotní pojišťovna Ministerstva vnitra v ČR

Zdravotní pojišťovna Ministerstva vnitra ČR přispívá na prevenci civilizačních onemocnění do výše 500 Kč, mezi které patří například cukrovka, osteoporóza nebo obezita. Nabízí bonusy na plavání kojenců s rodičem, lyžařské výcviky a pobyty v přírodě – organizované školkou nebo školou v České republice.

Mimo jiné podporuje pohybové a sportovní aktivity, jako jsou aerobic, fitness, sportovní soustředění nebo i šachy a rybaření v rámci organizovaného kurzu nebo pohybové aktivity.

Autor: Monika Holemá

 


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články