Hubnutí pro lenochy. Vyzkoušejte pár osvědčených tipů

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
cviceni pro lenochy
cviceni pro lenochy

Plavková sezóna se kvapem blíží a někteří z nás ještě potřebují shodit přebytečná kila. Pokud se nechcete trápit složitými dietami a sledování všech podrobností o stravě vás nudí, vyzkoušejte těchto pár jednoduchých triků, které vás udrží fit a zdravé. Kromě postavy snů získáte také spoustu nové energie.

Vařte rychle a jednoduše

Na škodlivost fast foodu upozorňuje každá studie. Existuje však i spousta dalších potravin, které mohou mást svým obalem. Neupínejte se k potravinám, které jsou označeny jako „fitness“ a raději sáhněte po základních surovinách.

Průmyslově zpracované potraviny jsou plné cukrů a mnohdy i přidaných látek, které tělu škodí. Raději si uvařte vlastní jídlo, u kterého si budete jisti každou jednotlivou ingrediencí a budete moci ručit za to, že jde o zdravý recept.

Jídelníček volte pestrý, plný zeleniny, ovoce, různých druhů příloh, masa, mléčných produktů, ořechů a doplnit je můžete i o bylinky a koření.

Pijte dostatek vody

Ačkoli tato rada už může znít jako klišé, je třeba jí znovu připomenout. Dostatek tekutin je pro tělo zásadní a nejlépe uděláte, pokud budete pít čistou vodu. Pijte jen tak, aby vám to bylo příjemné. Není třeba se zbytečně proplachovat, jelikož by ledviny a další orgány mohly reagovat negativně.

Volte jednoduchý pohyb

Jestliže vás náročné tréninky vyčerpávají, můžete se hýbat i jinak. Místo cesty výtahem zvolte chůzi po schodech a také do práce se můžete projít pěšky. Nemusíte trhat rekordy, ale pravidelný pohyb vám určitě pomůže shodit kila, rozproudit lymfu a vrátit vašemu tělu ztracenou energii.

Meditace

Fyzická stránka těla je provázaná také s psychikou. Pokud se necítíte dobře, nikdy své požadované váhy nedosáhnete. Vyhraďte si každý den alespoň krátkou chvíli na meditaci.

Pročistěte hlavu, poslouchejte příjemnou hudbu, urovnejte si myšlenky a soustřeďte se na správné dýchání. Uvidíte, že vám pak každý den bude připadat jednoduchý.

Otužování

Aby tělo správně pracovalo s přijatou potravou a umělo se vyrovnat s pravidelným pohybem, musí být jeho imunita připravena. Posílíte ji jednoduše tak, že se začnete vystavovat méně příjemným situacím, jako je otužování. Otočte kohoutkem na studenou a snažte se s teplotou alespoň na krátký okamžik vyrovnat. Časem se zlepšíte a stejně tak všechny vaše tělesné funkce.

Autor: Eva Marešová


Související články