GOLO dieta podle slavných: 3 jídla denně a kila vám mohou jít velmi rychle dolů

od Šárka Cvrkalová
< 1 minuta čtení
Golo dieta
Zdroj: Shutterstock

Díky GOLO dietě zhublo mnoho slavných. Vyzkoušely ji celebrity jako Miranda Kerr nebo Kate Hudson. A ty ji údajně vychvalují až do nebes. Dieta je založená na příjmu vysokého obsahu bílkovin a nízkého obsahu cukru.

GOLO dieta je založená na tom, že se člověk pokouší udržet pod kontrolou hladinu cukru ve své krvi. To tedy znamená, že nemusíte složitě počítat kalorie a hlídat si, kolik toho sníte. Stačí jen vynechat z jídelníčku sladké.

Tři jídla denně

Většina diet funguje tak, že jíte menší porce a vícekrát denně. GOLO dieta to má ale jinak. Podle serveru Good Housekeeping obvykle během ní konzumujete pouze tři jídla denně, a to snídani, oběd a večeři.

Pokud ale hodně cvičíte a vydáváte velké množství energie, máte ve výjimečných případech nárok také na svačinu. Ve všech situacích se snažíte myslet především na to, abyste tělo zásobovali bílkovinami.

Ukázkovou snídaní jsou tak vajíčka, kterých si můžete dát klidně více, je ale vhodné vynechat chléb a místo něj k nim přikusovat například okurku nebo ředkvičky. K obědu a večeři se pak doporučuje rybí nebo kuřecí maso.

Vyhýbejte se cukrům a tukům

Druhým základním bodem při této dietě je vyhýbat se cukrům a tukům. Je třeba pochopit, že například avokádo je sice zdravé, stále ale obsahuje velké množství tuků. Stejně tak některé ovoce, jako třeba jablka, mají v sobě velké množství skrytých cukrů.

Závěr zní, že GOLO dieta člověku prakticky nemůže nijak ublížit. Je sice trochu složitější ji dodržovat, pokud se vám to ale podaří, mohou jít kila velmi rychle dolů. A v případě, že se to nepovede, rozhodně vám nehrozí žádné negativní účinky, které třeba u jiných diet najdete.

Zdroj: Hiit Workout, Eating Well, Today, Healthline, Good Housekeeping, Lifehack

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články