Svým tvarem se podobají lidským orgánům. To, že ořech svým tvarem připomíná mozek, není náhoda

od Nikola Jaroschová
< 1 minuta čtení
orechy
orechy

Všimli jste si někdy, že mají ovoce, zelenina nebo jiné potraviny tvar jako lidské orgány? Nejste sami. Zajímavé je, že tyto potraviny svým složením podporují přesně ty části těla, které si při pohledu na ně vybavíte.


Fazole ve tvaru ledvin

Tato drobná luštěnina připomíná svým tvarem ledviny. Pokud ji budete konzumovat pravidelně a ve zdravé míře, můžete tomuto orgánu pomoci a stejně tak močovému měchýři.

Z fazolí adzuki si můžete připravit také léčivý nápoj. Smíchejte je s řasou kombu, sójovou omáčkou a vodou. Fazolový nápoj dodá vašim ledvinám sílu a energii.

Vlašské ořechy a mozek

Není třeba příliš zapojovat fantazii, složitý tvar vlašského ořechu připomíná mozek na první pohled. Ořechy jsou velmi bohatým zdrojem omega-3 mastných kyselin, což výrazně podporuje zlepšení paměti, funkci mozku, ale také pevnost nehtů a vlasů.

Zázvor pro klidný žaludek

I když se zázvor zdá být agresivním a štiplavým kořenem, velice dobře tlumí žaludeční obtíže. Pokud je vám zle a máte žaludek jako na vodě, mohl by vám pomoci právě on.

Jestliže vás trápí v těle zánět, je zázvor perfektním lékem. Ve spojení s citrónem se z něj pak stává ideální bojovník s toxiny.

Zázračné avokádo

Zatímco pro domácí mazlíčky může být jedovaté, pro ženy je to zázračná potravina, která často dokáže i nemožné. Při troše fantazie připomíná tvar dělohy. Také jeho složení je ideální pro posílení tohoto orgánu.

Pokud vás v této oblasti trápí nemocnění nebo chcete dbát jen na prevenci, avokádo je v tomto případě trefou do černého.

Žampiony a jiné houby

Ucho se skládá z nejmenších kostí v lidském těle. Jsou to právě zmíněné houby, které obsahují velké množství vitaminu D a podporují zdraví kostí. Vyzkoušet můžete klasický žampion nebo exotičtější varianty, z nichž připravíte čínské jídlo či jiné speciality.

Autor: Eva Marešová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články