Zuzana (42): Nechtěně jsem se stala vrbou ženě, které sama lžu

od Adéla Vocetková
Zdroj: Shutterstock

Zuzana se nyní pere sama se sebou. Pro svoji kamarádku Lídu je spřízněnou duší a v posledních měsících také vrbou, které si stěžuje. Nejčastěji na svého manžela, u kterého má podezření, že ji podvádí. Přitom netuší, kdo je ta žena, která se stala milenkou jejího manžela.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenářky, která nám jej zaslala pomocí e-mailu. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna.

Od čtenářky Zuzany jsme dostali e-mail. Podle ní to byla v tuto chvíli jediná možnost, jak se alespoň někomu svěřit se svým trápením. Ihned pochopíte, proč se s ním nemůže svěřit právě dobré kamarádce Lídě.

Začalo to nevinně, neplánovali jsme to ani jeden

Na začátku e-mailu od Zuzany jsme se dozvěděli, že si našla milence. Přiznala, že to začalo nevinně a že to ani jeden z nich neplánoval.

„Na oslavě jsme něco vypili, zvrtlo se to,“ vysvětluje. „Jenže pár dní nato jsme si zavolali, objevili jsme v sobě vzájemné city a z úletu se stala pravá nevěra,“ pokračuje.

O jejím nemanželském poměru nikdo nevěděl. Ani manžel, natož pak její kamarádka. Zuzana k tomu měla dobrý důvod – jejím milencem byl totiž právě kamarádčin manžel.

Svěřila se mi, že má podezření. Styděla jsem se sama před sebou

„Jednou mi volala kamarádka Lída, brečela do telefonu, chtěla se sejít,“ dozvídáme se z e-mailu od Zuzany. „Krve by se ve mně nedořezal, v první chvíli mě napadlo, že o nás dvou ví,“ přiznává se.

Kamarádka se přišla Zuzaně vyplakat na rameno s podezřením, že má její manžel milenku. Zuzana se netají tím, že se v tu chvíli styděla sama před sebou.

„Ujišťovala jsem ji, že se jí to určitě jen zdá,“ píše Zuzana. „Přitom jsem věděla, že má pravdu, ale přiznat jsem se nemohla. To prostě nešlo,“ omlouvá sama sebe.

Lžu všem kolem sebe. Je mi ze sebe zle

Zuzana se během svého vyprávění přiznala, že je jí ze sebe samotné špatně. Románek s kamarádčiným manželem trvá něco přes půl roku a na Zuzanu začíná doléhat všechen ten tlak.

„Lžu manželovi, lžu kamarádce,“ píše Zuzana. „Nemůžu se na sebe podívat do zrcadla, začíná toho na mě být moc,“ přiznává.

Lída si pravidelně stěžuje, že se jí na manželově chování přeci jen něco nezdá. Zuzana ji vždy vyslechne a ačkoli je jí to proti srsti, nadále kamarádku utvrzuje v tom, že její manžel žádnou milenku nemá.

Nevím, jak dlouho to ještě vydržím. Ale jestli řeknu pravdu…

„Poslední dny mám pocit, že musím říci pravdu,“ netají se pisatelka e-mailu. Vzápětí ale dodává, že si je plně vědoma toho, co by to způsobilo, kdyby se přiznala.

„Manžel by to nerozdýchal, kamarádka by mi neodpustila,“ předpovídá, jak by celá situace dopadla. „Proto musím nadále mlčet, ale nevím, jak dlouho to ještě vydržím,“ dodává a tím uzavírá svůj e-mail.

Autor: Nikol Kolomazníková

Související články