Zita (39): Syn se mnou nemluví pokaždé, když se vrátí od otce. Nevím, co mu bývalý muž napovídal 

od Luboš Klouček
2 minuty čtení
ex zena
ex zena

Měli jsme se brát. Náš syn Lukáš se těšil, až konečně budou tatínek a maminka svoji. Sedmiletý hoch prožíval naší svatbu velmi emotivně. Proto je mi líto, že nakonec vše dopadlo jinak. Těsně před svatbou jsem zjistila, že mi Marian nevěrný a celou akci jsem se proto rozhodla zrušit.  

 Z počátku mě můj tehdy téměř nastávající prosil, abych mu odpustila. Prý to byl omyl a už se to nestane. Já ale věděla, že mi lže. S mojí nejlepší kamarádkou spal už nějaký ten čas a já mu vlastně dávala šanci to ukončit a dělat, že se nic nestalo. K tomu ale nedošlo. A s někým, kdo mi za mými zády dělá takové nepravosti, se zkrátka do manželství pouštět nechcete. 

Lukáš to nechápe, nezná pravý důvod rozchodu 

Chlapec se mě mockrát ptal, proč jsme se nakonec nevzali. Proč teď bydlí střídavě u mě a u otce. Lukáška mám vždy týden já a týden Marian. Dohodli jsme se bez zbytečných tahanic. Vzít si ho nechci, ale kluka má rád. Nikdy jsme ale chlapci neřekli, proč vlastně jsme se rozešli. Za prvé nechci, aby měl o svém otci špatné mínění, za druhé nevím, jak tak malému klukovi vysvětlit nevěru. 

Často ho slyším, jak si povídá se svými hračkami o tom, jak mu chybí naše společné dny. Ve škole je zamlklý, podle učitelů na něho má náš rozchod velmi špatný vliv. Psychicky na tom není dobře, začínám uvažovat i o nějakém poradci. 

Zdroj: 123RF.COM

Myslím, že Marian dává rozchod za vinu mně 

Je naštvaný, že jsem mu neodpustila. Nemám tušení, co našemu synovi vykládá, ale kdykoli se Lukášek vrátí, celý den si jen tiše hraje v pokoji a kdykoli na něj promluvím, odejde pryč. Vždy trvá několik dní, než se uklidní. Myslím, že o mně jeho otec šíří nějaké nepravé pomluvy. 

Ptala jsem se na to Lukáše. Prý s otcem o mně vůbec nemluví. Vím ale, že je to lež, poznám, když mi lže. Marian mi na moji otázku, co klukovi o mně napovídal, odpoví vždy jenom: „Pravdu.“ Nemám tušení, jak se tenhle vztah nás tří bude vyvíjet dál. Se synem si očividně rozumí víc Marian, což by mě nemrzelo, kdyby to bylo na základě jeho povahy. Pokud je to ale kvůli falešným obviněním na moji osobu, jsem z toho opravdu zklamaná. 

Autor: Šárka Cvrkalová 


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články