Zdena (56): Matka po smrti vše zanechala svému mladému příteli. Vůbec ho neznáme, ale připravil nás o všechno

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
zena 56
zena 56

Nikdy jsem si neuměla představit, že tu s námi jednoho dne moje maminka nebude. Celý život jsem vyrůstala jen s ní, otec od nás odešel, když jsem byla malá. Měly jsme k sobě velmi blízko a nikdo pro mě nebyl důležitější. Stejně tak jsem si neuměla představit, že si maminka někoho najde. Natož přítele, který bude dokonce ještě mladší, než její vlastní dcera.

Její přítel je mladší než já

Je to asi rok a půl zpátky, co mi maminka řekla, že si někoho našla. Hodně mě to překvapilo, protože celý život byla sama, známosti nehledala a teď – v jejím věku?! Daleko zaskočenější jsem ale byla ve chvíli, kdy se mi svěřila, že jejímu zajíčkovi je teprve 40 let. Byl o 15 let mladší než já a o 36 mladší nežli moje máma! Takový vztah jsem si vůbec, ale vůbec nedokázala představit a přišlo mi to až krajně nechutné…

Neměl zájem se s námi vidět

Zdroj: 123RF.COM

Od té chvíle trávila maminka většinu času se svým přítelem. Jmenoval se Igor a podle všeho neměl práci, dokonce ani vlastní byt a dva měsíce po známosti se přestěhoval k mamince. Nikdy jsme ho pořádně neviděli, protože neměl zájem se s námi vidět, pokaždé se na něco vymluvil. Od maminky jsem jen poslouchala, jak společně jezdí na wellness pobyty, na dovolené a různě po výletech. Maminka byla v důchodu a Igor podle všeho bez práce, takže je nic nedrželo. A kdo to všechno platil? Samozřejmě moje maminka!

Dvojitá rána pod pás

Zdroj: 123RF.COM

Ačkoli maminka byla vždycky vitální a dle svých slov vedle mladého přítele ještě o několik let omládla, před dvěma měsíci zemřela. Bylo to nečekané, rychlé a hodně bolestivé. Její smrt byla první ranou pod pás, se kterou mám ještě teď problém se vyrovnat. To nejhorší ale mělo teprve přijít.

Když se řešilo dědické řízení a četla se závěť, vyšlo najevo, že maminka skoro veškerý majetek nechala svému mladému příteli Igorovi. Zanechala mu byt, který vlastnila, přenechala mu zahradu, kde byla prostorná chatička a já tam pravidelně jezdila s dětmi, dokonce na něho převedla i svůj účet a všechny úspory. A to byla druhá rána pod pás, která mě dokonale srazila na kolena.

Po mamince mi nezůstalo takřka nic

Byla jsem matčino jediné dítě a ani tak mi po její smrti nic nezůstalo. Nemyslela na mě skoro s ničím, byť byla na svůj odchod očividně připravena, když do závěti zahrnula Igora, kterého znala necelé dva roky! Igor s námi nekomunikuje, vůbec o něm nic nevíme, ale na majetek podle právníků nárok nemáme. Chatu, na kterou jsme jezdili, Igor prodal, takže jsme s dětmi přišli o vzpomínky i možnost, kde trávit volný čas a prázdniny. Nevím, jestli se s tím někdy dokážu vyrovnat a mamince její počínání odpustit.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články