Zdena (36): Otec mámu podvádí. Koupil mi auto, abych mlčela

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
nevera zena place
nevera zena place

Tátu jsem ještě donedávna uznávala. Jenomže jsou věci, které se zkrátka neodpouští. Okolí nechápe, proč se s ním najednou odmítám bavit a pro mě je těžké zapírat a tvrdit, že se mezi námi nic nezměnilo. Jenomže jinak to v mojí situaci zkrátka nejde. Zbývá mi jen mlčet a čekat, jestli si situaci nevyřeší sám.

Viděla jsem ho v parku. Byla docela náhoda, že jsme se tam zrovna potkali. Jsem znechucená nejen z toho, že se tam klidně líbal s jinou ženou, ale především z toho, že si nedal pozor a dělal to na místě asi kilometr od domu. Když mě spatřil, okamžitě se na mě snažil zapůsobit s tím, že to není tak, jak to vypadá. Jenomže přesně tak, jak to vypadalo, to bylo.

Přiznal se mi a požádal mě o mlčenlivost

Zdroj: 123RF.COM

Vypadlo z něj, že s maminkou už si prý jistou dobu nerozumí a tak si našel někoho jiného. Když jsem se ptala, zda to matce řekne, poprosil mě, abych nikomu nic neříkala. Nechce prý přijít o manželství. Na moji otázku, se kterou z žen chce zůstat, odpověděl, že s oběma. Chtěla jsem to matce říct, byla jsem v tu chvíli opravdu naštvaná.

Druhý den mi navíc před domem zastavil s novým autem. Prý jsme to vzali za špatný konec a tohle je dárek na usmířenou. Auto stojí v garáži už dva měsíce, ještě jsem s ním nejela. Tím pádem jsem musela příteli svěřit, o co jde, protože nové auto, které odmítám vyvézt ven, ho zaskočilo a já mu nechtěla lhát.

Nic neřeknu, ale kvůli darům to rozhodně není

Vím, že by máma jenom trpěla, kdybych jí řekla pravdu. Co oči nevidí, to srdce nebolí. Je to pravda, pokud se o ničem nedozví, vše bude alespoň zdánlivě v pořádku. Tedy až na to, že se otci vyhýbám a lidé v okolí si toho začínají všímat. Navíc musím přesvědčovat Tomáše, který o všem ví, že by měl informaci vypustit z hlavy a netrápit se tím. On mě totiž stále přesvědčuje o tom, abych mámě řekla pravdu.

Bojím se jenom toho, že jednou vyjde vše najevo. Dokonce i to, že jsem o milence věděla a nic jsem neřekla. Jak potom asi bude reagovat máma? Bude to brát jako zradu nebo pochopí, že jsem to dělala pro její dobro? A co otec, opravdu mě má rád tak, jak tvrdí? Nebo mě má rád jenom tak, jako to tvrdí mojí matce? Jsem z něj zklamaná a obávám se všech těch otazníků visících ve vzduchu.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články