Zbavte se otravných sousedů. Poradíme vám, jak zatočit s těmi, co vám lezou na nervy

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Sousede
Zdroj: Shutterstock

Snad každý vesničan to zná. Se sousedy, kteří žijí hned za plotem našeho pozemku, je zkrátka lepší vycházet. A i když se o to snažíme, někdy zkrátka nejde všechno podle plánu. Jak se ale zbavit otravných sousedů, kteří nám působí jenom problémy?

Ať už vám vadí jejich hlučný domácí mazlíček, jejich nevrlost, nebo naopak přílišná přívětivost či jejich jabloň, která vám opadává na váš pozemek, vždy existuje způsob, jak dát sousedovi jeho chyby doslova sežrat.

Pokud máte se sousedy kladné vztahy, samozřejmě vás nenabádáme k tomu, abyste si je rozházeli. Jenže ona sousedská zdvořilost z povinnosti zkrátka může existovat jenom odsud posud.

Příliš přátelský

Někdy je fajn mít souseda, který si rád popovídá, přijde na kávu, podělí se o vajíčka, nebo pohlídá psa. Jenže někdy jsou tito lidé až moc vlezlí. Neustále se vyptávají na vaše děti, přijdou každý den a vy nemáte chvíli klidu. Co s tím?

Někteří lidé by nejspíš řekli, že bude nejlepší dělat, že nejste doma. Opak je ale pravdou, začněte dělat to, co on. Navštivte ho dříve než on vás. Jděte si s ním povídat, když vidíte, že je zaneprázdněný. Dejte mu najevo, jak otravné to je.

Jeden z vtipných komentářů na webu fun.lovetoknow.com dodává, že můžete zkusit zalhat, že máte nějakou nakažlivou nemoc. To bychom ale nedělali v případě, že je váš soused starostlivý a rád vaří slepičí vývar.

Nestará se o svůj pozemek

Zdá se na první pohled, že by nám mohlo být jedno, jak často soused zalévá svou zahrádku nebo kdy seká trávník. Jenomže po čase začne naši upravenou zahrádku nepořádek na sousedově pozemku zastiňovat.

Z vysoké trávy vylézají hadi a ještěrky, které příliš neřeší hranice mezi jejich a vaším pozemkem. Plesnivý kompost zapáchá a láká roje much, které pak létají i na vaší zahradě. Je potřeba s tím něco udělat…

Nejlepším způsobem je v tomto ohledu komunikace. Požádejte souseda, aby si najal zahradníka, pokud se nedokáže o nepořádek postarat sám. Anebo před jeho bránu zapíchněte ceduli s nápisem: „Vítejte v džungli,“ třeba mu konečně dojde, proč jste na něho naštvaní.

Uštěkaný pes

Pokud máte doma vlastního psa, víte, že je to anděl. Naproti tomu ale pes vašeho souseda je vyloženě satan. Celé noci kňučí a štěká u boudy, ničí záhonky dokonce i na vaší zahrádce. Promluvili jste s ním o tom, ale nic se nezměnilo? Co s tím?

Oplaťte mu stejnou mincí. Až nebude soused doma, zryjte mu záhonek a v noci mu pod okno pusťte nahraný štěkot a vytí. Uvidíte, že hned přijde na to, jak otravný jeho pes je, a postará se o jeho výcvik.

Místní pařmen

Jednou nebo dvakrát do roka člověk odpustí sousedovi párty na jeho zahrádce, která trvá celou noc a budí půl vesnice. Pokud se to ale děje každý den, začne to být trochu otravné, a vy tak musíte jednat.

Ideální je se na každou takovou akci pozvat. Neptejte se na svolení, zkrátka si sedněte ke stolu a zapojte se do rozhovoru s ostatními. Přijít můžete například pod záminkou, že si jdete půjčit kladivo, ale odcházejte až s posledními hosty. A vezměte s sebou psa. Soused si nejspíš další akcičky rozmyslí.

Zdroj: fun.lovetoknow.com, rentberry.com, stuff.co.nz
Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články