Žaneta (29): Navštívila jsem poprvé fotografa. Jeho chování mi vyrazilo dech

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
zena 865
zena 865

Sháněla levného fotografa. Proto odpověděla na inzerát z internetu. Brzy pochopila, proč nepožaduje za fotky tolik peněz. Odešla bez fotek, navíc s historkou, která jejího přítele nepotěšila.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenářky, která nám jej zaslala pomocí e-mailu. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna.

„Chtěla jsem pro svého přítele nafotit kalendář. Kamarádka pro svého muže udělala podobný projekt k Vánocům a on byl nadšený. Tak jsem myslela, že je to dobrý nápad. Nenapadlo mě ale, jak to celé skončí,“ popisuje Žaneta.

Našla jsem si fotografa na internetu

Žaneta už od začátku věděla, že potřebuje někoho, kdo jí s celým projektem pomůže. „Všechny ověřené společnosti na internetu ale byly příliš drahé, až jsem narazila na inzerát muže, který nabízel nafocení a pomoc se zkompletováním požadovaného projektu. Ihned jsem mu napsala, jestli skutečně cena platí, a do e-mailu mu přidala informace o tom, jak by nakonec mělo vše vypadat. Rozhodně jsem se ale nezmínila o tom, že bych měla být na fotkách nahá,“ říká.

Žanetu ani nenapadlo, že by po ní fotograf něco takového mohl chtít. I když jí kamarádka říkala, že by si měla raději zajít k profesionálovi, aby byl kalendář kvalitní, Žaneta nakonec zajela na adresu, kterou jí muž poslal e-mailem.

Byl milý, ale brzy se ukázalo, že to není jen tak

„Když jsem dorazila na místo, překvapilo mě, že jsem vlastně u rodinného domu. Čekala jsem spíše nějaké místo, kde by mohl být umístěn profesionální ateliér. Ale uvítal mě milý mladý muž, nabídl mi kávu a u stolu v kuchyni se mnou probíral, jak by měly mé fotky vlastně vypadat.“

Podle Žanety navrhl muž hned na začátku, zda by některé fotky neměly být ve spodním prádle, nebo dokonce něco víc, aby přítele potěšila. To ona ale odmítla. „Na to se jen usmál a řekl, že nakonec přece jenom budu muset zapózovat bez oblečení. Poznámku jsem ignorovala a šla s ním do místnosti, kde měl spoustu světel a na stativu připravený fotoaparát. Když jsem ale vytáhla předem připravené rekvizity na svůj kalendář, začal mi do mého výběru mluvit a přemlouvat mě, abych se svlékla.“

Když Žaneta několikrát odmítla, fotograf jí oznámil, že ji fotit nebude. „Prý je jeho cena tak nízká, protože fotí ženy nahé, má tak z práce alespoň nějaké potěšení. Fotky normální oblečené holky nejsou nic pro něho.“

Žaneta nakonec kalendář nafotila u profesionální společnosti. Připlatila si více, aby měla jistotu, že se už podobná situace nebude opakovat. Příteli později všechno řekla. „Ptal se mě několikrát na adresu fotografa, že prý by si to s ním vyřídil. Já ho ale přesvědčila, aby se někým takovým raději vůbec nezabýval. Ani by nám za to nestál,“ dodává.

Autor: Šárka Cvrkalová


Související články