Vlasta (35): Přemluvil mě, abych se s ním přestěhovala na vesnici. Nejspíš to bude důvodem našeho rozchodu

od Luboš Klouček
2 minuty čtení
zena 8
zena 8

S přítelem žijeme již delší dobu v rodinném domku na vesnici. Zdálo by se, že jsem si mohla za tři roky zvyknout, jenomže mně zkrátka chybí velké město. Nedovedu si představit, že bych tu dokázala vychovávat své děti se všemi těmi povinnostmi. Zatímco přítel uvažuje o tom, kdy spolu založíme rodinu, já zvažuji, že od něho odejdu. On se totiž nikdy do města neodstěhuje.

Poznali jsme se na jedné přednášce v Praze před pěti lety. Nejprve jsme si jenom psali a vyměňovali si poznatky. Později jsme se začali scházet po různých kavárnách. Časem mezi námi přeskočila jiskra, jenže vztah na dálku nemohl dlouho fungovat.

Přesvědčil mě, že na vesnici mi bude líp

Absolutně se mi nechtělo opouštět pohodlí pražského bytu. Obchod hned naproti vchodu do domu, MHD pět minut pěšky s dostupností na všechna potřebná místa, pohodlná kancelář, kterou bych samozřejmě musela opustit a hledat si novou práci. Jenomže on neustále naléhal, že na vesnici je čerstvý vzduch, odpočinu si od ruchu velkoměsta a práci si najdu zajisté i v okolí.

Nakonec jsem souhlasila. Jenomže místo odpočinku denně pracuji na zahrádce, obstarávám zvířata a dělám domácí práce. Zaměstnání mám s mnohem nižším platem a s dojížděním půl hodiny každé ráno. Navíc, pokud nestihnu autobus v 5:50, do práce se nedostanu včas, další totiž jede až za dvě hodiny.

Zdroj: 123RF.COM

Chci rodinu. Jenže tady to nezvládnu. Přítel se stěhovat nechce

Svého přítele miluji. A samozřejmě chci rodinu tak moc jako on. Jenže v Praze jsem měla spoustu volného času. Doktoři byli kousek od místa bydliště. Nedovedu si představit, že by naše dítě onemocnělo a nám by trvalo hodinu dostat se k nejbližšímu lékaři. Navíc se vším tím dojížděním a pracemi okolo domu bych na dítě sotva měla čas. Proto poslední dobou přemýšlím o tom, že od přítele odejdu.

Navrhla jsem mu sice, aby se se mnou přestěhoval do města a dal tomu šanci tak, jako jsem já dala šanci vesnici. Jenomže o tom on nechce ani slyšet. Proto si myslím, že bych měla lepší budoucnost s někým, kdo by sdílel mé pocity a vychovával by se mnou potomka ve městě. Je to možná špatný důvod pro opuštění někoho, koho miluji pět let, jenže on pro mě neudělá ani to, aby se mnou vyzkoušel život ve městě. Myslím, že je to od něho sobecké a že rozchod bude nejlepším řešením.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články