Vladimír (56): Našel jsem si mladší ženu, neustále ze mě tahá peníze

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz a mladsi zena
muz a mladsi zena

Ve svém životě jsem měl několik vztahů, které trvaly déle než dva roky. Žádný z nich ale neskončil šťastně. V lepším případě jsme se rozešli v dobrém, v tom horším došlo i na hádky. Sám sobě jsem slíbil, že můj další vztah se pokusím udržet za každou cenu. Možná to je důvodem, proč jsem se s Kamilou ještě nerozešel.

Poznali jsme se v práci

Kamilu jsem poznal v práci. Vedu účetní oddělení a ona nastoupila před šesti roky jako nová posila. O dvacet pět let mladší nezkušená dívka zkrátka potřebovala někoho, kdo ji v práci vezme pod svá křídla. Jako zkušený pracovník jsem se toho ujal. Naučil jsem jí nejen správné základy práce, ale přidal i něco málo ze svého pozorování o tom, jak si v práci udržet místo, jak navázat správný pracovní kontakty, začal jsem ji považovat tak trochu za svou dceru, kterou jsem nikdy neměl, protože jsem k tomu nedostal příležitost. Myslel jsem, že z ní vychovám dobrého člověka.

Nebylo to pouhé přátelství

Zdroj: 123RF.COM

Brzy mi došlo, že náš vztah není čistě přátelský. Záleželo mi na ní skoro jako na rodině. Začali jsme spolu chodit na večeře, ona se rozhodla mi moje pracovní zaučení vrátit tím, že mě udrží v kondici a donutila mě chodit plavat. Po jednom takovém hezkém večeru mi ujel poslední spoj do mého místa bydliště a ona mi nabídla přespání u ní. Nelíbilo se mi to. Bál jsem se, že mě bude svádět. Přesto jsem nakonec souhlasil. A opravdu mezi námi došlo ke sblížení.

Začali jsme se vídat pravidelně

To se opakovalo v daném týdnu ještě dvakrát. Nikdy jsem se za své vztahy nestyděl, ale byla pro mě novinka zaplést se s někým takhle mladým. Udržovali jsme to téměř rok v tajnosti, než se vše provalilo. Překvapivě ale nikdo nereagoval negativně. Přátelé mi gratulovali k mladé a hezké dívce, já se díky jejímu kolektivu přátel dostal do mladší společnosti, začal jsem si znovu věřit, cítit se opravdu dobře. A první dva roky vztahu byly opravdu skvělé. Večírky, úspěchy, skvělý romantický život. Brzy jsme se sestěhovali.

Jsem s Kamilou už zhruba pět let. Poslední rok mám ale pocit, že ze mě především tahá peníze. Neustále chce někam chodit a počítá s tím, že to zaplatím. Každý týden si přeje nové šaty a zkouší mě uplatit svýma psíma očima. Bojím se, že když řeknu ne, mohl bych náš vztah ukončit. Tím bych ale porušil slib, který jsem dal sám sobě. Proto si raději užívám toho, co mám, dokud ještě mohu. Vím, že jsem na svůj věk poměrně mladě vypadající i žijící člověk, tuším ale, že během pár let se to všechno změní. Kamila mě sice využívá, zároveň ale vím, že mě má opravdu ráda a já jí stále přeji jenom to nejlepší.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články