Vilma (52): V našem domě se střídají muži jako na běžícím páse, začíná mi to být podezřelé

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
stridajisemuzi
stridajisemuzi

S manželem jsem dvacet let. Myslím si, že ho znám velmi dobře. O pět let mladší muž je na mě občas sice trochu hrr, protože já už si v padesáti dvou letech připadám stará, zatímco on se ještě nepřehoupl přes hranici půl století, ale vztah nám vyhovuje a nikdy jsem si nemyslela, že ho budu z něčeho podezírat. Až poslední dobou se situace trochu změnila.

Začínám mít podezření

Je to asi rok, co jsme spolu přestali spát. Myslela jsem si nejdřív, že je to kvůli mému věku a mé snižující se výkonnosti. Milostný akt mi nechybí, nikdy jsem ho extra nevyžadovala, a když manžel nechce, zkrátka jsem to nechala být. Teď mám ale pocit, že důvod jeho celibátu vůči mně je zcela jiný.

Pořádá pravidelné schůzky s muži. Prý pracovní jednání

Zdroj: 123RF.COM

Minimálně jednou nebo dvakrát do týdne se u nás objeví někdo z jeho údajných kolegů. Manžel se s ním vždy zavře v pracovně a zhruba po hodině spolu odchází ven. Vrací se večer. Pokaždé mi řekne, že šlo o pracovní schůzku, kterou museli dořešit v kanceláři. Divné ale je, že v práci jsem ho vyzvedávala několikrát a nikdy jsem nikoho z mužů, kteří se u nás střídají, nepotkala. Někteří se opakují, jiní jsou někdy zcela nováčky.

Myslím, že mě manžel podvádí. Napadlo mě, že se seznamuje s muži u nás doma a užít si spolu chodí na hotel. Samozřejmě jsem se snažila ho špehovat, přinést jim do pokoje kávu a něco přerušit. Vždy sedí naproti sobě, dělají, že o něčem debatují, ale mně je jasné, že jsem něco vyrušila. Nemám ale důkaz o tom, co.

Najala jsem si „soukromého detektiva“

Vlastně jsem jenom pověřila kamaráda, kterého můj muž nezná, aby ho sledoval, kam s muži odjíždí. Nepřekvapilo mě, když jsem se ani jednou nedoslechla, že odjeli do firmy. Vždy prý zaparkují u nějakého domu v některé z nedalekých vesnic.

Mé podezření se začíná potvrzovat čím dál víc. Manžela miluji a udělala bych pro něho vše. Když je doma, chová se ke mně hezky, cítím z něho, že mě má stále rád tak, jako dřív. Pokud se po tolika letech rozhodl být na muže, je to náš společný problém, který bychom měli řešit.

Musím s ním o celé věci promluvit

Budu doufat, že se mýlím a vysvětlení se najde i jiné. Jenomže se obávám, že existuje pouze jediná odpověď. S manželem se pokusím všechno v klidu probrat. Chci mu pomoci, přece jenom není třeba, aby se trápil. Mám ho ráda, a pokud potřebuje něco, co mu dát nemohu, musíme najít odpovídající řešení.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články