Veronika (41): Manžel z mých úspěchů dělá své

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
zena premysli
zena premysli

Radim je mým manželem už sedm let. Je pracovitý, se vším mi pomáhá, je skvělým otcem našim třem dětem. Přestože je v podstatě dokonalý, občas mám pocit, jako by sám se sebou nebyl spokojený a využíval mě k tomu, aby dosáhl své vysněné pozornosti. Já nestojím o to, být středem kolektivu. Když vám ale vlastní rodina bere vaši slávu, máte tak trochu pocit méněcennosti.

Vysněná kariéra

Pracuji jako redaktorka jednoho vědeckého časopisu. I když je to už pár let, co jsem na pozici nastoupila, každý měsíc je to skvělý pocit držet v ruce papírové vydání a číst si své vlastní články, pod kterými se pyšní moje jméno. Vím, že běžný čtenář to asi nijak nepostřehne, ale manžel naverboval všechny naše kamarády k tomu, aby si pravidelně list kupovali, a oni dobře vědí, která stránka je mým rukopisem.

Zdroj: 123RF.COM

A právě tak to celé začalo. Radim se chlubil kolegům v práci tím, že mi vyšel již několikátý článek v časopise a že si ho rozhodně musí také přečíst. Dostalo se mi chvály a uznání, což mi zvedlo sebevědomí a dokonce jsem svému manželovi i poděkovala za to, že předal svým kolegům tuhle informaci. Jenomže od té doby je to každý měsíc stejné.

Kdykoli se u nás někdo objeví, nebo jdeme s někým ven, neřešíme nic jiného, než moje články. Ale není to tak, že by šlo o chválu na mou osobu. Obvykle sedím někde v rohu, zatímco se manžel pyšně chlubí tím, jak jeho žena píše skvělé příběhy. Přitom doma se mnou o práci skoro nemluví, řekla bych, že ho vlastně ani nezajímá. Tím, že já jsem něčeho dosáhla, on získal pozornost lidí kolem sebe.

Je to jeho zásluha

Nedávno jsem ho dokonce slyšela, jak v telefonu popisuje kamarádovi, že můj poslední článek je vlastně jeho zásluha, protože mi dal návrh na téma a dokonce mi prý i sháněl jakési materiály. Když jsem mu později řekla, že o podobné situaci vůbec nic nevím, jen se zasmál a odpověděl, že každý se někdy před přáteli udělá zajímavějším, než ve skutečnosti je. Jenomže tahle odpověď mě nijak neuspokojila. Vadí mi, že z mých článků má tolik užitku někdo jiný.

Snažila jsem se to svému manželovi vysvětlit, ale myslím si, že mě moc nepochopil. Odpověděl totiž, že až příště půjde s kamarády na pivo, nechá mě doma, abych se nenudila a nepřišla si odstrčená. Budu se muset pravděpodobně smířit s tím, že jsem hlavním tématem všech Radimových přátelských rozhovorů, ale ve skutečnosti nikoho až tak nezajímám já, jako on a jeho falešné historky.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články