Věra (42): Když mi manžel řekl, co se mu stalo v práci, nemohla jsem tomu uvěřit

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
zena na sedacce
zena na sedacce

Závist je někdy strašlivá věc. Příběh, který se nám rozhodla do redakce zaslat paní Věra, se stal jejímu muži těsně po tom, co ho v práci povýšili a on dostal ke zvýšenému platu ještě nějaké prémie navíc. Jeho kolegové se totiž nedokázali smířit s tím, že právě on jako nováček postoupil tak rychle na vrchol, proto mu připravili nemilé překvapení.

„Dan nikdy nebyl příliš výřečný. Dokud nemá hotovo, soustředí se na práci. Že si ve firmě nenašel moc přátel, mě tedy nijak nepřekvapilo. Jeho rutina vždycky byla přijít do práce, udělat svůj úkol a z práce odejít za rodinou. Žádné zbytečné vybavování s kolegy, žádné večerní pivo,“ vypráví Věra o svém muži.

Muže povýšili, kolegové ho druhý den okradli

Když Daniela povýšili, Věra měla velkou radost a nepřekvapilo ji to. Daniel si šel vždycky ambiciózně za svým snem. „Doma se mi svěřil, že jeho kolegové budou možná žárlit. Ale právě proto, že oni se mezi sebou baví a věnují práci jenom devadesát procent sil, zatímco můj muž sto deset, je jasné, kdo si novou pozici zasloužil.“

Zdroj: 123RF.COM

Pyšný Daniel odešel na druhý den do práce. Věra se rozhodla připravit mu na oslavu jeho povýšení slavnostní večeři. Když se ale její muž vrátil z práce, došlo jí, že něco není v pořádku. „Ptala jsem se, co se mu stalo, a on mi řekl, že se ho v práci pokusili okrást. Nevěřila jsem tomu, že by byl ze závisti někdo schopný něčeho podobného,“ vypráví Věra.

Kolegové to prý mysleli jako legraci. Dostali ale v práci výstrahu a Danielovi se změnil život

Zdroj: 123RF.COM

Když si Daniel v práci odskočil na oběd, dva kolegové mu prošli kapsy u saka a vytáhli z peněženky finanční obnos v hodnotě deseti tisíc. Šlo o prémie z předešlého dne, které si chtěl Dan ten den vložit na účet. Když se pak vrátil, jedna ze slušných kolegyň ho upozornila, aby si zkontroloval věci. Později mu také prozradila, kdo peníze vzal.

Kolegové se nijak nebránili. Peníze vrátili a smáli se. „Že prý to byla jenom legrace. A Daniel se mi svěřil, že tomu věří. Já ale vím, že lidé jsou zákeřní a rozhodně to vtip nebyl,“ popisuje situaci manželka okradeného. Když dostali kolegové za krádež v práci napomenutí, Daniel pochopil, že už pro něj v práci není místo. Všichni se na něho začali dívat jako na žalobníčka. Musel změnit práci. „Kvůli povýšení nakonec musel z práce odejít. Nemohu uvěřit tomu, co lidé udělají kvůli závisti,“ vypráví Věra. Dodává ale, že si její manžel už našel novou práci, kde si s kolegy skvěle rozumí. A i když platové ohodnocení není takové jako v předchozí firmě, je teď šťastný a spokojený.

Věra, Praha
Fotografie jsou pouze ilustrační.
Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články