Věra (31): Na naše první rande přišel se svou matkou. Vůbec jsem nechápala proč

od Luboš Klouček
2 minuty čtení
zena 24
zena 24

Kamarádky mi říkaly, že domlouvat si rande naslepo přes seznamku je hloupé. Jenže já se styděla za to, že jsem ještě ve svém věku neměla žádnou delší vztah, a proto jsem se i přes varování rozhodla jít do toho.

O svém potenciálním partnerovi jsem zjistila jenom základní informace, proto je to také rande naslepo. Čekala jsem, že to možná bude strašné, ale bylo to dokonce horší, než jsem tušila.

Online se mi představil jako šestadvacetiletý student. Prý nemá čas chodit na party a holky z jeho okolí nejsou nic pro něho, proto si hledá někoho přes internet. Jeho koníčky se mi zamlouvaly, navíc jsem si myslela, že s mladíkem z vysoké bude třeba zábava, na druhou stranu jeho věk už vypovídal o tom, že se o sebe dokáže postarat. Alespoň jsem si to myslela.

Na schůzku přišel se starší ženou. Nejdřív jsem myslela, že to je kamarádka

Když jsem ho uviděla u baru s růží, připadal mi milý a sympatický. Vedle něho stála starší žena. Myslela jsem, že se styděl, nebo se bál, že mě nepozná, a vzal si s sebou proto kamarádku. Také jsem o tom ze začátku přemýšlela, ale nakonec jsem vyrazila sama. Ovšem jeho jsem neobviňovala.

Zdroj: 123RF.COM

Když mi ale podal ruku a růži a ona místo toho, aby odešla, pozdravila a s úsměvem mi oznámila, že se jmenuje Dana, začalo mi to být divné. Navíc ji hned potom můj potenciální přítel David oslovil „mami“ a mně došlo, že to bude trapné rande.

Seděla s námi u stolu. Mlčela, ale já to dlouho nevydržela

Dala si jen skleničku vody, zatímco David pro mě a sebe objednal víno. Začal se hned vyptávat, jak se mám. Jako kdyby tam jeho matka nebyla. Chvíli jsem se snažila komunikovat, než nám donesli jídlo. Nevydržela jsem to a zeptala se, jestli není tato sešlost trochu divná. David přiznal, že se styděl a máma se prý nabídla, že půjde s ním. Navíc prý nemá jako student moc peněz a ona mu slíbila, že zaplatí jídlo.

Přišlo mi to trapné. Nevím, zda bych měla pochybovat o inteligenci Davida, nebo jeho matky. Oba mi přišli se situací naprosto v pohodě, přitom bylo zjevné, že to nikam nepovede. Chlapec by mohl být sebehezčí a sebemilejší, ale pokud s ním maminka chodí i na rande, rozhodně to nebude můj typ.

Odešla jsem dřív, než číšník stačil donést večeři. David mi ten večer ještě několikrát volal. Já se ale bála, abych to náhodou nezvedla jeho matce, a proto jsem raději hovory ignorovala. Na seznamce jsem si hned druhý den ráno smazala účet. Jestli si mám někoho najít, chci na to po předešlé skutečnosti jít rozhodně jinak.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články