Vanda (47): Domácí úklid mi změnil život, našla jsem něco, co nemohu překousnout

od Adéla Vocetková
Zdroj: 123RF.COM

Měl to být další z mnoha běžných úklidů, do kterých se nám většinou nechce, ale přesto víme, že jsou zkrátka potřeba. Podobně k tomu přistupovala i čtenářka Vanda.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenářky, která nám jej zaslala pomocí e-mailu. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna.

Měl to být úklid jako každý jiný. Rozhodnutí udělat dobrý skutek a poklidit v manželově dílně však Vandě změnil život.

Měla jsem volné odpoledne a rozhodla se využít ho k úklidu

Byla sobota a Vanda shodou okolností zůstala doma sama. Manžel Jarda odjel už ráno s kamarádem na ryby a obě jejich děti měly na ten den svoje plány mimo domov.

„Když jsem zjistila, že budu celé odpoledne doma sama, rozhodla jsem se využít volného času k pořádnému úklidu,“ vysvětluje ve svém e-mailu Vanda.

Po obědě se pustila do úklidu, ke kterému si jako vždy pustila rádio, aby jí šla práce lépe od ruky. A fungovalo to, během hodinky byla Vandina práce znát.

Jindy se manželově dílně vyhýbám, ale toho dne jsem to neudělala

„Zpravidla když uklízím, věnuji se celému domu kromě jedné jeho části – manželově dílně,“ popisuje naše čtenářka. „Toho dne jsem si ale řekla, že mu třeba udělám radost, když mu ten nepořádek trochu poklidím.“

Ačkoli to jindy nedělá, toho sobotního odpoledne se Vanda s vervou pustila do úklidu dílny, ve které její manžel Jarda trávil spoustu času.

„Chtěla jsem do skříně uložit krabici s hřebíky a všimla si, že z jedné krabičky, která byla uvnitř, vyčuhuje nějaký dopis,“ pokračuje Vanda. „Zvědavost byla silnější než já.“

Během pár minut jsem zjistila, že svého muže vůbec neznám

Dopis, který Vanda v manželově skříni našla, nebyl jediný. Vlastně jich v té plechové krabičce od kakaa bylo hned několik.

„Vím, že se to nedělá,“ přiznává se mezi písmenky, „ale já si ty dopisy přečetla,“ píše. „Během pár minut čtení cizích řádků jsem zjistila, že svého muže vůbec neznám!“

Vanda z dopisů pochopila, že její muž několik let udržuje ještě jeden poměr. A co víc – se ženou jménem Zuzana měl dokonce dvě děti!

Nemohu to přehlížet, bude to mít následky

Vanda chvíli váhala, jestli má přiznat, že o manželově poměru ví. Nakonec dospěla k rozhodnutí, že je to věc, kterou nedokáže hodit za hlavu.

„Na manžela jsem udeřila, přiznal se ke všemu,“ pokračuje v e-mailu. „Prosil mě o odpuštění, ale já to nedokážu. Roky mi lhal, má dvě nemanželské děti, tohle bude mít následky,“ zoufá si.

V závěru svého e-mailu napsala, že se od manžela odstěhovala. Momentálně bydlí u své matky a uvažuje o rozvodu.

Autor: Nikol Kolomazníková

Související články