Vanda (31): Při úklidu přítelova mrazáku se mi naskytl znepokojivý pohled. Už nikdy se u něj nenajím

od Andrea Světlíková
2 minuty čtení
smutná žena 14
Zdroj: Shutterstock

Vanda se rozhodla pomoci svému příteli. Byl pracovně hodně vytížený a v jeho domácnosti bylo znát, že tam dlouhodobě chybí ženská ruka. Myslela to dobře, ale své snahy udělat dobrý skutek začala velmi rychle litovat.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenářky. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna.

Vanda a Robert spolu chodí půl roku. Ani jeden z nich se ještě necítí na další krok, proto si stále drží své byty. V tom Robertově se ale Vanda přestala cítit dobře. Stačilo nahlédnout do jeho mrazáku, který skrýval něco znepokojivého.

Neměl na to čas

Robert hodně pracuje. Dělá přesčasy, aby si něco přivydělal k platu, a doma se moc nezdržuje. Hned při první návštěvě mi bylo jasné, že jeho bydlení ženu dlouho nevidělo.

Přítel si asi jako většina chlapů nedostatků ani nepořádku nevšímal. Často mi říkal, že tyhle věci prostě neřeší a soustředí se na důležitější činnosti.

Na úklid neměl čas, proto kdykoli jsem byla u něj v bytě, snažila jsem se to tam alespoň rychle poflákat. Jako ženě by mi to svědomí nedovolilo, abych tam ten nepořádek nechala.

Chtěla jsem udělat dobrý skutek

Jsme s Robertem spolu už půl roku, a ačkoli si oba dva stále držíme své byty, kdykoli jsem mohla, uklízela jsem jeho nepořádek.

Tuhle jsem porovnala skříně, kde měl hrozný binec. Jindy jsem se ve volném odpoledni vrhla na gruntování kuchyně. I ta to potřebovala.

Toho odpoledne jsem se rozhodla, že se mým dalším cílem stane přítelův mrazák. Byla jsem si jistá, že i tam bude vládnout chaos a chtěla jsem udělat dobrý skutek.

Pohled do mrazáku mě znepokojil

Robert má v bytě pultový mrazák, což se tak často nevidí. Když jsem ho otevřela, byla jsem připravena na ledasco. Rozhodně ale ne na to, co mrazák skutečně ukrýval.

Pohled do mrazáku mě znepokojil. Čekala jsem chaos a nepořádek, ale tohle mi nedělalo dobře na žaludek. Dokonce jsem přistihla sebe samu, že potlačuji nevolnost.

Myslela jsem si, že to překousnu, ale stačilo se mrazákem jen trochu prohrabat a musela jsem to vzdát. Na tohle jsem neměla žaludek!

Už nikdy se u přítele nenajím

Robert je hrozný bordelář. Překousla bych to, pokud jde o oblečení, cédéčka na polici, knihy v knihovně nebo nádobí v kredenci.

Ale pohled do jeho mrazáku mě znechutil. Měl tam nejen strašný nepořádek, ale skladoval tam věci bez obalu! Maso jen tak položené na zelenině, vysypané kousky čehosi se povalovaly kolem.

Vzdala jsem to. Robertovi jsem nic neřekla, nechtěla bych se ho dotknout. Ale jen při představě, že něco z toho vytáhne a uvaří mi to, se mi obrací žaludek naruby. Po tom, co jsem viděla, už se u něho nikdy nenajím!

Autor: Nikol Kolomazníková

Související články