Tomáš (34): Moje bývalá přítelkyně zfalšovala můj podpis, teď dlužím půl milionu

od Luboš Klouček
2 minuty čtení
53115446 s
53115446 s

Byl jsem zamilovaný a udělal bych pro ni cokoliv. Chtěla nové boty, dostala je. Měla v práci problémy se šéfem, tak jsem s ním promluvil. Začala mojí dobroty zneužívat, až mě nakonec jednou obešla a podrazila. Teď dlužím spoustu peněz a cítím obrovský vztek.

Petra byla krásná hubená holka, které to o sobě věděla. Uměla to nosit a každého si omotala kolem prstu. Bohužel včetně mě. Byli jsme spolu něco málo přes dva roky a Petra pracovala jako vychovatelka na základní škole. Vůbec jí to nebavilo, nebyla ani mateřský typ, jen nevěděla, co jiného dělat. K dětem se nechovala hezky a já začal pochybovat o tom, že by mohla být moje manželka. Vždy to uměla nějak zamluvit a ukazovala mi naši budoucnost v růžových barvách.

Snesl bych jí modré z nebe

Cokoliv, co chtěla, to měla. Kupoval jsem drahé dárky, jezdil s ní na výlety, a dokonce jí přispěl na auto. Myslím si, že když jsou dva pár, mají se chovat a myslet jako jeden. Pomohl bych jí opravdu se vším. Pak ale přišla otázka, která mě opravdu zarazila. Petra chtěla, abych si na sebe vzal půjčku půl milionu korun a věnoval jí to. Prý má hodně dluhů, potřebuje nové oblečení a ráda by jela na dovolenou. Za to, co zbyde, si nakoupí nový nábytek a velkou postel, kterou společně využijeme. Sice jsem ji miloval, ale tohle mi přišlo jako opravdu velké přání. Nebyla moje žena a nemohl jsem vědět, jestli pak s penězi rovnou neuteče.

Zdroj: 123RF.COM

Tak jak chceš, řekla mi

Petru to nehorázně rozčílilo a nechtěla se se mnou dál bavit. Měla známého kamaráda, který řešil půjčky a hypotéky a že by nám to okamžitě vyřídil. Svolil jsem na osobní schůzku, abych měl klid, ale bylo mi to proti srsti. Na schůzce jsem řekl, že si to rozmyslím a doma jsem Petře sdělil, že si na sebe nic brát nebudu. Ta se urazila a nebavila se se mnou několik dní.

O pár týdnů později byla jako vyměněná, vařila a starala se o mě. Doufal jsem, že si uvědomila svoji hloupou chybu. Ale opak byl pravdou! Petra zfalšovala můj podpis na smlouvě o půjčku. Jelikož to bylo řešené skrze jejího známého, tak to nebyl žádný problém. Vymluvila se na to, že toho mám v práci moc a nemám čas.

Přišel jsem na to, až při našem rozchodu, kdy mi to oznámila. Chtěl jsem zajít na policii, ale ona věděla o mém podnikání a o všem, co jsem kdy udělal. Začala mi vyhrožovat a mně nezbývalo nic jiného než doufat. Dodnes mi posílá dva tisíce korun každý měsíc, s takovou rychlostí mi to nezaplatí ani za dvacet let! Aneb jak lehce přijít k půl milionovému dluhu – najít si zlatokopku, která chce nový šatník a výlety.

Autor: Monika Holemá


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články