Světlana (53): Okradla mě vlastní sestra. Daleko více než peněz lituji našeho pokaženého vztahu

od Luboš Klouček
3 minuty čtení
zena 6
zena 6

Mám o šest let mladší sestru, se kterou jsme vždycky měly báječný vztah. Jakožto ta starší jsem nad ní vždycky držela ochrannou ruku. Mezi námi nepanovaly rozepře, a to dokonce ani v době, kdy jedna nebo druhá zrovna procházela pubertou. Proto by mě nikdy ani ve snu nenapadlo, že by mi sestra byla schopná udělat něco tak podlého, co navždy ovlivní náš vztah.

S manželem to neměla jednoduché

Už když se sestra vdávala, neměla jsem z jejího budoucího manžela Tomáše příliš dobrý pocit. Od začátku na mě působil tím dojmem, že by pro ránu nešel daleko a stejně tak ani pro sprosté slovo nebo urážku. Mé pocity se tři roky po svatbě potvrdily, sestra se mi poprvé svěřila, že ji Tomáš bije. Na moje rady, ať od něho okamžitě odejde, ale tenkrát nedbala a nadále setrvávala v nešťastném manželství. Z vyprávění vím, že to s manželem neměla lehké, a vždy jsem svou sestru litovala.

Zdroj: 123RF.COM

Pohár trpělivosti přetekl

Před necelým rokem u mě sestra zvonila v páteční podvečer s kufrem v ruce a slzami v očích. Její pohár trpělivosti s manželem přetekl a ona konečně dostala dostatek rozumu, aby od něho odešla. Byla jsem první člověk, za kterým šla, a jakožto její sestra jsem jí samozřejmě nabídla pomoc. Mohla u mě zůstat tak dlouho, jak jen potřebovala. Ani naše skoro dospělé děti s tím neměly sebemenší problém a teta Hanka s námi na nějakou dobu zůstala bydlet.

Týdny plynuly a Hanka se vypořádávala nejen s rozvodem, ale i s hledáním svého vlastního bydlení. Ačkoli nám doma nevadila, občas už nás bylo v bytě příliš. Sestra souhlasila s tím, že si co nejdříve najde něco vlastního. Netlačila jsem na ni, ale na druhou stranu už jsem se začínala těšit, až se náš rodinný život vrátí do starých kolejí.

Využila situace

Konečně to vypadalo, že se od nás Hanka odstěhuje, protože si našla menší garsonku. Manžel této skutečnosti využil a rozhodl se, že konečně začneme s tou přestavbou, kterou jsme dlouho plánovali a následně ji odložili kvůli přistěhování sestry. Měli jsme na tyto plány našetřených asi 200 000 Kč, které manžel vybral a v obálce uložil v ložnici do skříně.

Hanka o našich plánech samozřejmě věděla, byl to také jeden z důvodů, pro které jsme ji žádali, aby si s hledáním vlastního bydlení pospíšila. Nemohla jsem tušit, že sestra využije nejen příležitosti, ale i naší dobroty k tomu, aby v okamžiku, kdy nikdo nebyl doma, obálku s penězi vzala a zmizela.

Zdroj: 123RF.COM

Její chování mě strašně zklamalo

Odcizení peněz jsme odhalili prakticky ten samý den a všechno nasvědčovalo tomu, že za jejich krádeží stojí má vlastní sestra. Manžela to samozřejmě neskutečně vytočilo. Já se také cítila rozzlobená, daleko více jsem ale pociťovala neskutečné zklamání ze sestřina chování. Opravdu byla schopná něco tak zákeřného udělat? Své vlastní sestře a její rodině, která jí nabídla pomocnou ruku, ukradla peníze, které jsme s manželem tak dlouho střádali doslova korunku po korunce.

Když se nad tím zamyslím, není mi ani tak líto ukradených peněz, jako spíše našeho pokaženého vztahu se sestrou. Toto jí nikdy nebudu moct odpustit a náš vztah už nebude takový, jaký býval.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články