Stella (40): Uměla jen brát. Kamarádku jsem viděla jen, když něco potřebovala

od Adéla Vocetková
Zdroj: 123RF.COM

Stella několik let žila v naivní představě, že má za kamarádku férovou ženskou. Ona a Kamila se znaly už od střední školy a vždycky spolu dobře vycházely. Až nyní Stelle došlo, proč jejich kamarádství celé ty roky vlastně fungovalo.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenářky, která nám jej zaslala pomocí e-mailu. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna.

Do redakce nám přišel další velmi zajímavý e-mail. Tentokrát od naší čtenářky Stelly, která se přiznala, že nikdy nevěřila tomu, že by i ona mohla zveřejnit svůj příběh.

Poznaly jsme se na střední škole

Na začátku e-mailu jsme se od jeho pisatelky dozvěděli, že Kamilu poznala před lety, protože obě dvě nastoupily na stejnou střední školu. Ačkoli dle slov naší čtenářky byly jako oheň a voda, od začátku si dobře rozuměly.

„Já jsem vždycky byla ta klidnější, naopak Kamila byla z nás dvou ta divočejší,“ popisuje rozdíly čtenářka Stella. „Přesto jsme si vždycky měly co říct a naše přátelství přetrvalo i po skončení studií.“

Vždycky jsem tu pro ni byla

„Kamarádily jsme se i poté, co se naše cesty na pár let po škole rozešly,“ vysvětluje Stella. „Kamila se odstěhovala do jiného města, ale byly jsme v kontaktu,“ dodává.

Stella nám napsala, že tu pro kamarádku vždycky byla a nikdy ji nenapadlo, že by tomu mělo být jinak. Kdykoli Kamila něco potřebovala, Stella byla připravena jí pomoci.

„Celé ty roky jsem si myslela, že je to vzájemné,“ přiznává naše čtenářka. „Měla jsem za to, že stejně jako já se chovám k ní, se i ona chová ke mně. Nyní již vím, že jsem si to vlastně jen nalhávala,“ dodává.

Nedocházelo mi, že mě pouze využívá

Stella se v e-mailu, který nám poslala, netajila tím, že Kamila byla v podstatě její jediná dobrá kamarádka. Alespoň tak ji vnímala ona.

„Můj manžel mi během těch let několikrát říkal, že mě Kamila jen využívá, ale mě to nedocházelo,“ přiznává se upřímně. „Naopak jsem ještě byla hnusná na manžela, že by o ní neměl takhle mluvit.“

V e-mailu jsme se dočetli, že nyní si Stella dobře uvědomuje, že měl její muž celou dobu pravdu. Bohužel na to přišla až po letech.

Oplácela jsem jí stejnou mincí a Kamile se to nelíbilo

„Najednou mi došlo, že Kamilu vidím jen tehdy, když zrovna něco potřebuje,“ píše Stella. „Proto jsem jí začala oplácet stejnou mincí, a to se jí samozřejmě moc nelíbilo,“ vysvětluje.

Stella se začala ke své kamarádce chovat stejně, jako se ona chovala k ní. Když Kamila napsala nebo zavolala, že něco potřebuje, Stella nemohla nebo se na něco vymluvila.

„Skončilo to tak, že se mi Kamila přestala ozývat úplně,“ dozvídáme se v e-mailu od čtenářky Stelly.

„Někdy mám dny, kdy toho lituji, přeci jen jsme se znaly tolik let,“ stěžuje si. „Pak si ale vzpomenu, jak se ke mně chovala, a stesk je rázem pryč,“ uzavírá svůj příběh.

Autor: Nikol Kolomazníková

Související články