Stela (45): Nekonečné sliby mě stály manželství, kvůli milenci jsem se nikdy nevdala

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
zena 45 3
zena 45 3

Ačkoli jsem měla milujícího přítele, něco mi v našem vztahu chybělo. Po emoční stránce jsme si skvěle rozuměli, po té fyzické už to bylo horší. Za dveřmi naší ložnice mi něco chybělo. Proto jsem si brzy našla milence, kterého jsem měla jen na fyzické uspokojení. Nežádala jsem od něho více. Nadále jsem chtěla zůstat se svým přítelem. Nevěděla jsem, jak rychle mi románek s milencem přeroste přes hlavu.

Dával mi to, co jsem doma nenacházela

Můj přítel Richard byl po všech stránkách ten pravý. Až na tu jednu. Nikdy předtím by mě nenapadlo, že pro mě bude souhra v intimním životě tak důležitá. Richard mi sice dával lásku a zahrnoval mě pozorností, ale pokud šlo o naše milování, necítila jsem souznění. A rychle jsem přišla na to, že mi to brání ve štěstí.

Proto jsem začala hledat jinde to, co jsem doma nenacházela. A našla jsem uspokojení v podobě milence, který byl o sedm let starší než já. V jistých ohledech byl velmi zkušený. Dával mi to, co mi přítel dát nedokázal. A já konečně našla rovnováhu.

Zdroj: 123RF.COM

Sliboval mi, že si mě jednoho dne vezme

Zpočátku jsem v milenci nalézala pouze uspokojení fyzických potřeb. I on moc dobře věděl, že od něho nečekám víc. Jenže srdci poručit nedokážeš. Ani já to nedokázala. Stalo se, že jsem se do svého milence zamilovala a visela na každém jeho slově.

Zdroj: 123RF.COM

Po roce našeho tajného vztahu mi Mirek, jak se můj milenec jmenoval, začal slibovat lásku na celý život zpečetěnou manželstvím. Maloval naši společnou budoucnost v tak jasných barvách, že jsem začala věřit tomu, že to jednou opravdu bude skutečnost.

Přítel si mě chtěl vzít, já však svatbu odmítala

Několik let jsem udržovala dva vztahy – jeden s milencem a druhý s přítelem. Přítel neměl sebemenší tušení, že vedu druhý život. Myslel si, že je náš vztah natolik pevný, abychom učinili další krok a vzali se. Když mě požádal o ruku, byla jsem v rozpacích. S vidinou života po boku Mirka, který mě dokázal uspokojit ve všech směrech, jsem Richarda odmítla. A odmítala jsem ho i následující roky, během kterých se mou ruku pokusil získat ještě několikrát.

Odstěhoval se do zahraničí

Roky plynuly a já stále čekala na den, kdy Mirek požádá o moji ruku. Tehdy jsem byla připravena opustit přítele, spálit za sebou mosty a odejít s Mirkem. Jenže on se stále nevyslovil. A já byla nucena opakovaně odmítat Richardovy žádosti o sňatek. Pak se mi zničehonic Mirek přestal ozývat, nereagoval na zprávy, nemohla jsem ho nikde najít.

Jako by se po něm slehla zem. Hledala jsem ho tak usilovně, až moje nevěra vyšla najevo. Přítel ode mě odešel. Zjistila jsem, že se Mirek odstěhoval do zahraničí a neřekl mi o tom jediné slovo. Kvůli jeho nekonečným slibům jsem se nikdy nevdala, a nakonec ztratila oba muže, které jsem milovala.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články