Stanislav (32): Za jednu chybu z mládí platím dodnes aneb Sázky se nevyplácí

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
prohratvyplatu
prohratvyplatu

Jako mladý kluk jsem byl dychtivý po jakékoliv sázce a hazardu, nic mě neuspokojovalo a já musel sázet dál a dál. Vsázel jsem na všechny různé sportovní zápasy, turnaje i utkání. Chtěl jsem rychlé peníze za minimální snahu. Úplně jsem tomu propadl a budu to splácet do konce svého života.

Rychlé prachy a málo práce

Byl jsem mladý a hloupý a nic mě nebavilo. Chtěl jsem rychlé peníze a jediné, co jsem znal, byly právě sázky. Měl jsem široký rozptyl od fotbalu, hokeje, volejbalu, tenisu, basketbalu, až po koňské dostihy. Byl jsem sázkami posedlý a doufal ve velké bohatství. Pracoval jsem jako pošťák, takže moc peněz nebylo.

Pravděpodobnost úspěchu

Zdroj: Viacheslav Iakobchuk/123RF.COM

Jednou jsem vyhrál pár stovek, jindy zase několik tisíc. K výplatě se to hodilo a já hledal všechny možné způsoby, jak si pořádně vydělat. Studoval jsem všemožné tipy a triky na sázení. Chtěl jsem něco, co by mi snadno předvídalo výsledek utkání. Sledoval jsem různé týmy a snažil se předvídat, jak to dopadne. Psal jsem si tabulku rozdělenou do výher, proher a remíz a zkoušel vypočítat matematickou pravděpodobnost.

Nejoblíbenější byl fotbal

Nejraději jsem měl sázení na fotbal. Je to přece ten nejoblíbenější sport na světě. Bohužel moje výpočty ani zdaleka nebyly tak přesné. Nebral jsem v úvahu několik důležitých proměnných.

Nejjistější basketbal

Mezi nejpředvídatelnější sporty patří basketbal. Mě tento sport moc nebaví, ale pro mé úmysly byl ideální. Výsledky naznačují, že basketbal je tou nejlepší volbou ve světě sázek. Ve hře totiž neexistuje remíza a zápas je vždy dohráván v prodloužení. To nám zvýší možná procenta výhry nebo prohry.

Nakonec mi to bylo k ničemu

Měl jsem všechno nastudované a moje úspěšnost byla hodna pochvaly. Ale já chtěl víc, místo pár tisíc jsem sázel desetitisíce, později i statisíce. Přestal jsem přemýšlet a dával to i tam, kde byla sázka úplný nesmysl. Už to byla velká hra a já tam měl téměř půl milionu korun. Vzal jsem si úvěr, a i ten prosázel. I když jsem měl strategii, tak můj mozek nakonec vypnul. Viděl jsem jen peníze a chtěl jich víc. Dopadlo to tak, že mé výpočty byly k ničemu. Zažíval jsem stavy jako opravdový gambler. Nedokázal jsem se ovládat. Nemohl jsem přestat, i když jsem věděl, že je to chybný krok. Dnes se sázkám vyhýbám obloukem. Budu za své hloupé rozhodnutí platit ještě několik let.

Autor: Monika Holemá


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články