Soňa (49): Sousedka mi pobláznila muže. Všichni v domě vědí, že mě podvádí

od Nikola Jaroschová
3 minuty čtení
nevera drby
nevera drby

Karolína se do našeho panelového domu nastěhovala před půl rokem. Jelikož byla mezi sousedy nová a já chtěla, aby její začátky mezi námi byly co možná nejpříjemnější, hned jsem se jí ujala. Často jsem ji zvala k nám domů na kafe, protože mezi ostatními sousedy očividně neměla mnoho přátel.

Chtěla jsem jí usnadnit novou životní etapu

Karolína se mi svěřila, že se přestěhovala po rozvodu s manželem. Prý to byl agresivní despota, se kterým dlouhá léta zažívala peklo. Po několika letech konečně nabrala dostatek odvahy, aby od něho odešla. Do našeho města se přestěhovala proto, že by zde chtěla začít nový život. Já jsem odjakživa přátelský typ, proto jsem chtěla, aby její nová životní etapa začala co možná nejpohodlněji.

Zdroj: 123RF.COM

Karolína proto u nás doma byla pečená vařená. Skoro každý den k nám chodila po práci, daly jsme si kafe a něco dobrého k zakousnutí. Nějak zvlášť mi její přítomnost nevadila, protože to byla opravdu příjemná žena, se kterou jsem si dobře rozuměla.

Byla to jediná kamarádka, kterou přijal i můj manžel

Pokud jde o mého manžela, mé kamarádky nějak extra nemusel. Zpočátku mě to trápilo, protože jsem si naivně malovala růžové představy, že bychom mohli něco podnikat společně. Postupem času jsem si ale zvykla na to, že můj manžel moje kamarádky nějak zvlášť v lásce nemá, a přestalo mi to vadit. S Karolínou to ale bylo jiné, tu si oblíbil prakticky okamžitě.

Zdroj: 123RF.COM

Nedokážu říct, čím přesně to bylo, ale najednou mu nevadilo, že u nás doma trávila tolik času. Kdyby šlo o kteroukoli jinou kamarádku, věřím tomu, že by rychle začal brblat, že je u nás až moc často. S Karolínou to ale bylo jiné.

Byla jsem jediná, kdo o ničem nevěděl

Možná mi mělo dojít, že na manželově náklonnosti ke Karolíně je přeci jen něco podezřelého. Já ale byla tak šťastná, že mám konečně kamarádku, kterou mohu zvát k nám domů beze strachu, že bude manžel naštvaný, proto jsem všelijaké náznaky přehlížela. Byla jsem ale očividně jediná, kdo si ničeho nevšiml.

Před měsícem mě totiž na chodbě zastavila sousedka. Se ztrápeným výrazem ve tváři se mě zeptala, jestli mi nevadí, že mi manžel nasazuje parohy. Zpočátku mi vůbec nedošlo, o čem to vlastně mluví, když ale pokračovala, všechno mi začalo dávat smysl. Prý všichni sousedé v celém domě vědí, že mě manžel s Karolínou podvádí. Dokonce si prý dělají srandu na můj účet, že mu Karolínu i přesto vodím až pod nos. Sousedka mi tím dala dost jasně najevo, že si o mně lidé v domě myslí, že mu ji snad schválně tahám do postele.

Zdroj: 123RF.COM

Nevěru nepopřel, teď chce odejít

S novými informacemi jsem okamžitě vyrukovala na manžela. Uvnitř sebe jsem tak trochu doufala, že to všechno budou jen hloupé pomluvy. Manžel ale nevěru nepopřel. Veškeré mé naděje byly v ten okamžik pryč, vypařil se jako pára nad hrncem. To však ještě nebylo to úplně nejhorší.

Ještě ten den mi totiž manžel oznámil, že chce odejít s Karolínou. To byla další rána, kterou jsem vůbec nečekala a která mě srazila na kolena. Můj manžel díky sousedce chytil druhou mízu a nyní chtěl opustit mě i naše děti. Celou tu dobu jsem si na prsou hřála hada a vůbec jsem o tom nevěděla.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články