Simona (35): Chtěla jsem to vyplivnout, ale už bylo pozdě. Neuvěříte, jakou mi manžel udělal scénu

od Adéla Vocetková
2 minuty čtení
zena zrzata
Zdroj: Shutterstock

Simona žije s Petrem již dvacet let. Poznali se ještě na střední škole a byla to láska na první pohled. Od té doby se od sebe nehnuli. Děti zatím nemají, užívají si mládí a svobodného života a peníze investují do cestování. Jejich poslední cesta vedla do daleké Číny.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenářky. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna.

Vysněná dovolená

„Vždycky jsem chtěla navštívit nějakou asijskou zemi,“ vysvětluje Simona. „Čína se sama nabízela. Není tak špinavá jako Indie a je docela rozlehlá, takže v ní pár bílých turistů snadno zapadne,“ usmívá se.

Když vyráželi na cestu, netušila Simona, jak daleko je od pravdy. „Letěli jsme bez cestovky, na vlastní pěst a cestu jsme plánovali takříkajíc za běhu,“ objasňuje Simona.

Po dosednutí v Pekingu je čekalo podnebí mírného pásu a neuvěřitelné množství Číňanů. Ihned vyrazili taxíkem do hotelu.

Průzkum města

Po krátké aklimatizaci se Simona s Petrem vydali na místní trh. „Chtěli jsme si udělat zásoby na další cesty po vnitrozemí a nasát místní kolorit. Obojí se povedlo dokonale,“ konstatuje se smíchem.

„Smlouvali jsme jako o život,“ líčí Simona. „Dokonce mě to začalo bavit, Petr se na to ale netvářil.“

V jednom zapadlém stánku měli všelijaké exotické potvory, které napíchnuté na špejli smažili v horkém oleji. Pro Simonu bylo nepříjemné se jen dívat na to, jak se nebozí pavouci, štíři a červi svíjejí pod náporem rozpáleného oleje. Měla ale chuť je okusit.

„Petr byl zásadně proti. Říkal mi, že jestli to vezmu do pusy, rozvede se se mnou,“ vzpomíná Simona nevěřícně. „Přesto byla moje touha silnější,“ dodává.

Ukousla pavoukovi nohu

„Jakmile Petr poodešel, koupila jsem si pavouka na špejli a rychle mu ukousla nohu,“ pokračuje Simona. „Chutnal divně, nevím, k čemu to přirovnat, asi k vepřovým škvarkům, ale takovým bez chuti,“ popisuje.

V tu chvíli se Petr otočil a spatřil, co se děje. Okamžitě přiběhl zpátky k Simoně a ztropil takovou scénu, že to Simona nečekala.

„Žádost o rozvod zatím nepodal,“ s povzdechem dodává Simona. „Ale od té doby se mnou několik dní mluvil jen na půl pusy a řešil jen to nejnutnější. Úplně nám to zkazilo dovolenou,“ uzavírá.

„Kdybych to věděla, ovládla bych se, ale snad není nic špatného na tom, když chce člověk vyzkoušet něco, co nezná,“ diví se.

Jejich manželství přežilo, ale Simona poznala, jaký je Petr puritán, a s jakoukoliv další exotickou specialitou si před ním dává pozor. „Když chci něco vyzkoušet, dělám to tajně. Petrovi by se to určitě nelíbilo,“ konstatuje Simona, které je jejího manžela líto, protože přichází o spoustu zážitků, které by mu zpestřily život, ale jak říká, je to jeho věc.

Autor: Kamila Mertlová

Související články