Simona (31): Zatímco já plánovala rodinu, přítel za mými zády stavěl dům pro svou milenku

od Nikola Jaroschová
3 minuty čtení
smutek zena
smutek zena

Bylo mi skoro třicet, nebyla jsem vdaná a děti jsem taky ještě neměla. Rodina si mě často dobírala, že už mi dávno tikají hodiny a že jednoho dne určitě zůstanu na ocet. Moc tomu nepřidávala ani moje o tři roky mladší sestra, která nejenže už dávno byla vdaná, ale čekala už druhé dítě! Já sice přítele měla, ale o dětech ani o svatbě jsme spolu moc nemluvili…

Dala jsem mu najevo, že bychom mohli založit rodinu

Sestra i rodiče měli pravdu, na rodinu jsem už vážně měla věk. Nebyla jsem kariéristka ani žena, která by děti nechtěla. Ba spíše naopak, čím častěji jsem o tom přemýšlela, tím více jsem děti chtěla. Tak jsem to naznačila svému příteli a dala mu najevo, že bych o děti stála. Jenže on se na to moc netvářil, dokonce se k tomu ani nijak nevyjádřil. Nechal to otevřené.

Chtěla jsem děti

Zdroj: 123RF.COM

Měsíce plynuly a přítel se stále neměl k tomu, abychom si společně třeba sedli a řekli si, že teď to zkusíme a uvidíme. Kdykoli jsem s ním o dětech chtěla mluvit, pokaždé debatu odvedl na jiné téma. Jako by snad téma o dětech bylo v našem vztahu něco zakázaného. Začala jsem mít pocit, že snad dítě nechce se mnou. Trápila mě ta myšlenka, ale bála jsem se na to přítele zeptat. Co kdyby mé obavy potvrdil, a já tak čelila kruté pravdě?!

Nevšímala jsem si maličkostí

Byla jsem tak zaslepená touhou po dítěti, že jsem naprosto přehlížela maličkosti, které mi dávaly najevo, že něco není tak úplně v pořádku. Kdybych možná nemyslela jen na dítě, dávno bych si všimla, že se přítel stále méně zdržuje doma. Možná bych si všimla i dopisů z banky, které mu chodily kvůli úvěru, který si sjednal. Všechno šlo mimo mě, a to byla chyba.

Já plánovala děti, on budoucnost s milenkou

Zdroj: 123RF.COM

Zatímco já plánovala rodinu a doufala, že si přítel jednoho dne přeci jen dá říct, požádá mě o ruku a budeme spolu mít i děti, on za mými zády stavěl dům. Já o ničem z toho netušila, nevšímala jsem si věcí, které se okolo mě děly, a je pravda, že přítel to velmi dobře tajil. Měli jsme každý svůj účet, já neměla přehled o tom, jak a na co používá svoje finance. A že měl milenku? Tak o tom jsem nevěděla už vůbec.

Přišla jsem na to náhodou, když jsem potřebovala zaplatit nájem a od přítele mi nepřišla polovina, kterou mi přispíval. Měla jsem přístup k účtu, tak jsem si peníze prostě poslala. Myslela si, že s tím nebude mít problém. Jenže on mi ihned volal a neskutečně mě seřval. A já už věděla proč, z jeho účtu totiž chodily splátky na hypotéku.

Téhož odpoledne se se mnou přítel rozešel. Stavěl totiž dům svojí milence, právě na ten si bral hypotéku. Až do posledního okamžiku jsem nevěděla, že mě už rok a půl podvádí. A dál bych si naivně malovala představy o naší společné budoucnosti.

Simona, Brno
Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna.
Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články