Šárka (43): Manželova matka je mi neustále v patách

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
matka v patach
matka v patach

Je tak nějak přirozeným instinktem každé ženy, že se o své děti bojí. Je ale třeba si uvědomit, že když člověk dospěje, najde si novou rodinu. Té staré sice zůstane věrný, ale více prostoru musí věnovat nové, aby s ní mohl založit další. Ať už má matka o své děti jakýkoli strach, měla by si uvědomit, že v dospělosti se o sebe postarají samy. Jenomže moje tchýně se zkrátka rozhodla synáčka hlídat pravděpodobně až do smrti.

S Pavlovými rodiči jsem vždycky vycházela skvěle. Nikdy neměli nic proti našemu vztahu, byli na mě milí, celá jeho rodina mě přijala. Svatba byla ve velkém stylu, protože Pavel pozval celou svou rodinu. Má se všemi příbuznými velmi dobrý vztah a každý z nich mě upozornil na to, abych mu byla dobrou ženou. Jejich starost o Pavla mi přijde tak trochu roztomilá, jenomže jeho matka to poslední dobou dost přehání.

Bydlíme hned naproti

Zdroj: 123RF.COM

Bydlíme s Pavlem v bytě naproti jeho rodičům. Téměř každý den k nám chodí na večeři, což nám vyhovuje. Jednou uvařím já, jednou tchýně. Věřím jí, mám jí ráda, v kuchyni se orientuje a dělá skvělá jídla. Moji rodiče jsou už delší dobu v zahraničí a já jsem proto moc ráda, že je Pavlova rodina skoro jako moje. Jenomže mi přijde, že jeho matka to vše dělá především proto, aby mě hlídala.

Podrobný výslech

Každý den se mě při večeři ptá, co všechno jsem ten den dělala. To by nebylo nic divného, kdyby se na to ptala také svého syna. Jenomže mi přijde, že jí víc zajímám já, než on. Když jsem se jí na to ptala, odvětila, že chce jenom vědět, zda je o jejího Pavlíka dobře postaráno. Dokud to vše zůstávalo u nás v kuchyni, až tak mi to nevadilo, když za mnou ale začala chodit i do práce, začalo mi to být podezřelé.

Téměř každý všední den mě vyzvedává při polední přestávce, a pokud chci jít na jídlo s kolegy, chce se k nám připojit. Je pochopitelné, že v takovém případě jdu raději s ní, než abych ukázala přátelům, že je mi manželova matka neustále v patách. Pavel se tomu směje. Prý mě asi hlídá, aby věděla, s kým se stýkám. Nevěřím ale na náhody, a když ji třikrát týdně potkám i v obchodě, kde mi vytkne, že bych neměla kupovat tučné klobásy, protože Pája bude tlustý, leze mi to na nervy.

Chtěla bych jí to říct, jenomže se bojím, že se urazí. Je totiž dost vztahovačná. A rodinné problémy bych mezi námi rozhodně vyvolat nechtěla.

Pavel slíbil, že s ní o tom promluví. Vím ale, že se na ni musí pomalu a opatrně, aby si něco nevzala příliš osobně. Prozatím tedy její sledování snáším a dělám, že ji ráda vidím pokaždé, když se jakoby náhodou vynoří odněkud z mé těsné blízkosti.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články