Šárka (41): Našla jsem přítelův tajný deník a nahlédla do něj. Dostala jsem od něj nečekanou odpověď a vynadáno

od Luboš Klouček
2 minuty čtení
zena 20
zena 20

Donedávna bych si myslela, že s přítelem před sebou nemáme žádná tajemství. Aleš je extrovert, veselý, milý chlapík, který na potkání vykládá všechno o sobě i svých blízkých. Až mi občas vadí, že dokonce o našich soukromějších věcech vypráví kamarádům. Jenže očividně i člověk jako on má tajemství, která ani svojí přítelkyni nechce sdělit.

Uklízela jsem pod postelí, když jsem v jedné z krabic objevila deník, o kterém jsem nikdy neměla nejmenší tušení. Nahlédla jsem na poslední stránku a zjistila, že poslední datum je tam zhruba týden staré. Napadlo mě, že když si pár stránek přečtu, Aleš se nebude zlobit.

Mýlila jsem se. Vynadal mi a týden se mnou nemluvil

Zdroj: 123RF.COM

Přečetla jsem si pár záznamů ze začátku deníku. Byly zhruba tři roky staré z doby, kdy jsme spolu začali žít. Nešlo o žádné tajnosti. Mluvil především o práci, o mně, chválil mě, občas jsem se dozvěděla, že mám nějaké ty chyby, ale náš vztah byl upřímný a Aleš mi o všech dávno řekl.

Nakonec jsem nechala deník na svém nočním stolku a šla připravovat večeři. Aleš přišel z práce a šel se převléknout. Když přišel do kuchyně, místo obvyklého nadšení z toho, že mě vidí, hodil na stůl deník a zeptal se mě, co si to dovoluji číst jeho tajné věci. Snažila jsem se mu říct, že o nic nejde, že jsem viděla jenom pár stránek, ale on na mě začal křičet, že je mu to jedno, že jsem neměla žádné právo mu zasahovat do soukromí.

Dlouho se mnou nemluvil. Teď jsme už v pořádku, ale k deníku se nevracíme

Zdroj: 123RF.COM

Několik dní spal na gauči. Zůstával déle v práci a odmítal jídlo, které jsem mu uvařila. Později jsme se sice usmířili, ale o deníku už nepadlo ani slovo. Přemýšlela jsem, jestli v něm není víc tajností, než jsem si myslela. Jenomže jsem si jistá, že mi říká všechno. Nedovedu si představit, co by tam muselo být tak tajného, aby se tak vytočil. Je pravda, že jsem neměla právo jeho soukromý deník číst. Jenomže to se dalo říci i normálně. On byl natolik rozzuřený, že si nejsem zcela jistá, jaká tajemství přede mnou skrývá.

Snažím se mu nicméně i nadále věřit. Každý z nás má nejspíš věci, se kterými se nechce nikomu svěřovat. Zároveň ale není dobré dusit je v sobě. Možná právě to, že je můj přítel takový extrovert, je důvodem, proč svá nejtajnější tajemství alespoň napsal na papír.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články