Šárka (29): Když vám povím, co mi udělal soused, nebudete tomu věřit. Takové zvěrstvo nikdo nechce zažít

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
zena bydleni
zena bydleni

Ovdovělý soused byl na vesnici známý tím, že to v hlavě nemá příliš v pořádku. Dokonce se o něm povídalo, že se po smrti manželky částečně zbláznil. Šárka s ním neměla lehké pořízení.

Sousedy si nevybíráte. Když jsme kupovali domek v jedné malebné vesnici, nikdo nás nevaroval, že sousedí s podivným chlapíkem. Kdybych to věděla, rozmyslela bych si to.

Nebyla s ním žádná řeč

Že se sousedem nebude jednoduché pořízení, nám došlo krátce poté, co jsme se do domku začali stěhovat. Příjezdová cesta je v jedné části společná s tou jeho.

Přišel na nás křičet, že nesouhlasí s tím, abychom jezdili přes jeho cestu. V tom týdnu, kdy jsme se stěhovali, byla pravda, že od domu a zpátky denně přijelo několik aut.

Snažili jsme se mu vysvětlit, že je to jen dočasné, než se přestěhujeme. Nadále na nás hulákal a nenechal si cokoli říct.

Pořád bylo něco špatně

Situace se nezlepšila ani poté, co už jsme cestu k domu využívali jen já a manžel. Vždycky si totiž něco našel, aby na nás mohl přijít křičet.

Jednou mu vadilo, že pes běhá moc blízko u jeho plotu, který jsme měli společný. Pak mu vadilo, že moje vyprané prádlo, které se sušilo venku na zahradě, moc voní a jeho to štípe v nose.

Pak zase přišel s tím, že v noci dlouho svítíme a světlo z našeho obýváku mu svítí do ložnice, a on proto nemůže spát.

Začala jsem ho ignorovat

Zpočátku jsem nechápala, co má soused za problém. Ostatní sousedé z vesnice mě rychle uvedli do obrazu.

Prý mu zemřela žena, je to pěl let zpátky. Od té doby se chová divně, dokonce o něm mluvili jako o bláznovi, co to nemá v hlavě v pořádku.

Ledasco by to vysvětlovalo, proto jsem se rozhodla souseda ignorovat. Nedbala jsem na jeho křik, nadávky ani vyhrožování.
Provedl mi něco naprosto ohavného

Manžel si na zahradu nechal dovést menší kurník. Strašně si přál chovat slepice. Mně to nevadilo, těšila jsem se na domácí vajíčka.

Ale soused měl problém. Naše slepice prý smrdí – nebyla to pravda, manžel se o ně staral. Také si stěžoval, že mu podhrabávají plot. To manžel zajistil sítí.

Slepice sousedovi nadále ležely v žaludku. Jednoho dne už jsem na něj byla hodně nepříjemná. Uklouzlo mi, že je to starý blázen a ať nám dá konečně pokoj.

Následující ráno bylo to nejhorší v životě. Když jsem vyhlédla na zahradu a viděla tu spoušť, zvedl se mi žaludek. Soused nám provedl něco odporného

Odnesly to slepice

Během noci soused všechny naše slepice zabil.

Z toho pohledu mi bylo zle, celá jsem se klepala. Manžel to nahlásil, policie sice přijela, ale soused to zapřel. My ho u toho neviděli a neměli to jak dokázat.

Zvažovali jsme, že se odstěhujeme. Tohle bylo přes čáru! Osud to ale vyřešil za nás – souseda nechala jeho rodina umístit do pečovatelského centra a jeho domek je nyní na prodej. Snad budeme mít lepší štěstí na sousedy.

Autor: Natálie Kabourková


Související články