Sára (54): Hrozně bych si přála vnouče. Synovu přítelkyni čeká už druhý potrat a já mu ji rozmlouvám

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Zena 50
Zena 50

Když se Roman zasnoubil s Pavlínou, Sára měla z jejich vztahu velkou radost. Myslela si totiž, že by to mohl být první krok k vnoučeti, po kterém tak dlouho touží. Jenomže opak se stal pravdou. Nejen, že se pár o dítě nepokoušel, naopak přišel šok, po kterém se Sára rozhodla promluvit synovi do života.„Mám jenom Romana. Sama jsem se snažila otěhotnět několikrát a úspěšně se nám to s manželem povedlo pouze jednou. Chtěla bych si ještě na stará kolena pochovat vnouče,“ vypráví Sára. Její snacha má ale bohužel na děti úplně jiný názor.

Zdroj: 123RF.COM

První dítě čekala už před pěti lety

Romanovi bylo dvacet, když Pavlína poprvé otěhotněla. Jenomže jeho o rok mladší přítelkyně si na dítě společně se školou netroufla, domluvili se proto, že půjde na potrat. „Nesla jsem tu informaci těžce, ale dokázala jsem pochopit, že v tak mladém věku to může být pro studentku zátěž,“ vypráví Sára, které ale už tehdy bylo líto, že to rozhodnutí přišlo velmi rychle a bez jakýchkoli výčitek.

Zdroj: 123RF.COM

Před půl rokem požádal Roman Pavlínu o ruku. Oba si už jako pracující lidé uvědomili, že jejich vztah může někam dospět, a zásnubami si dali najevo, že spolu chtějí zůstat. A Sára
v tom viděla znamení, že by se její syn se snachou možná mohli pokusit o založení rodiny.

Pavlína otěhotněla. Dítě prý ale nechce a půjde na druhý potrat

Necelé tři měsíce po zásnubách přinesl Roman na první poslech dobrou zprávu: Pavlína čeká miminko. Než se ale Sára stačila začít radovat, dodal, že si dítě nechá vzít. „Stála jsem tam jako přimražená. Řekl to s ledovým klidem, jako by mu na tom vůbec nezáleželo,“ vypráví Sára. Ačkoli prý Roman dítě chce, Pavlínu miluje a nehodlá s jejím rozhodnutím nic dělat. Jenomže jeho chování hovoří spíše o tom, že on sám si potomka také nepřeje.

„Nadhodila jsem, že by si měl najít někoho jiného. Někoho, s kým rodinu založí dřív, než tu já už nebudu. On na to odpověděl, že děti nejsou všechno a že s Pavlínou zůstane, i kdyby dítě nechtěla nikdy,“ říká zhrzená Sára. Její syn se rozhodl svou nastávající ve všem podpořit. Je velmi pravděpodobné, že ani do budoucna děti neplánují. A jelikož je Roman jedináček, Sára to považuje za zradu.

„Dala jsem mu všechno. Starala se o něho, vychovala z něj dobrého člověka. Jenomže k čemu, když on nechce v tom samém pokračovat se svým synem, nebo dcerkou? Ta holka mu úplně popletla hlavu.“ Sára se jen těžko smiřuje s tím, že se Roman rozhodl pro bezdětný život. Přeje mu samozřejmě jeho lásku a je za něho šťastná, přesto by byla podle svých slov raději, kdyby si našel někoho, s kým by založil rodinu.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články