Sára (39): Vydělávám víc peněz než můj manžel, on se mi za to mstí

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
povyseni zena
povyseni zena

Manželé by spolu měli držet v dobrém i ve zlém. Dali si na to alespoň slib. Dostala jsem v práci dlouho očekávané povýšení a najednou vydělávám víc než můj manžel. Ten to nemůže strávit a neustále se kvůli tomu hádáme.

Šťastná rodinka

Projevuje se síla emancipace a ženy konečně začínají vydělávat hezké peníze. Můj manžel, jakožto samec a živitel rodiny se s tímto faktem nemůže smířit. Byli jsme šťastná a spokojená rodina, než jsem dostala vytoužené povýšení a post manažerky v naší firmě.

Láska ze školních lavic

Zdroj: 123RF.COM

Známe se už ze základní školy, takže prakticky celý život. Mám skvělého chlapa a neměnila bych, ale to jeho chování vůči mým výdělkům je neúnosné. Manžel podniká a má malý obchůdek s místním vínem. Daří se mu velmi dobře a dlouhou dobu živil celou rodinu i naše dvě děti, když jsem byla na mateřské. Před několika lety jsem se vrátila do práce a jen o vlásek mi uteklo povýšení. Zařekla jsem se, že to další budu mít v kapse. Tvrdě dřu a snažím se být dobrou manželkou, a především matkou mých dvou krásných dcer.

Od teď rodinu živíš ty!

Přiběhla jsem domů se skvělou novinou mého povýšení. Hned ve dveřích jsem uviděla nehezký výraz ve tváři mého manžela. Zeptal se, kolik budu vydělávat. Spočítala jsem si to rychle v hlavě a vyšlo mi, že téměř dvakrát tolik, co on. Na moji odpověď odvětil, že ode dneška živím rodinu já. Nechápala jsem jeho přístup. Od toho večera s ním není řeč a místo své práce se jen fláká a užívá si. To, že najednou máme větší rodinný rozpočet přece neznamená, že on sekne s prací úplně. Začíná nějak moc pít a chodí s kamarády do hospody. Tohle nikdy dřív nedělal a domů se vrací nad ránem.

Jsou to přece naše peníze

Snažila jsem se situaci uklidnit a koupila jsem nám zájezd na hory jako zasloužené překvapení. Bez našich holek, jen my dva, horské hřebeny, romantika a horká vana. Ten se jen zamračil a řekl, že za moje peníze nikam nepojede. Na takovou dovolenou by prý šetřil měsíce! Raději peníze využije rozumně, a ne za blbost jako je dovolená. Stála jsem tam jako opařená. Nevím, co si s ním počít. Na tuhle pozici jsem potila krev a teď se toho mám vzdát? Jen kvůli ublíženému egu mého manžela? Na dovolenou jedu nakonec s holkama a děsím se, co bude, až se vrátíme.

Autor: Monika Holemá


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články