Romana (48): Sourozence rozdělila chalupa po babičce

od Nikola Jaroschová
3 minuty čtení
dedictvi
dedictvi

S manželem máme dva syny – Tomáše a Jakuba. Kluci si spolu vždycky velmi dobře rozuměli. Zatímco mé kamarádky často řešily, že se jejich děti perou, pošťuchují se a dělají si nejrůznější schválnosti, já nikdy nic takového se svými syny řešit nemusela. Ačkoli jsou od sebe tři roky, nikdy mezi sebou neměli rozepře. A já jsem za jejich sourozenecký vztah moc ráda.

Nečekaný odchod milované babičky

Jsou to čtyři měsíce, kdy nečekaně zemřela moje maminka – babička našich synů. Sice už měla svá léta, ale nic nenasvědčovalo tomu, že by měl přijít její konec. Její ztráta nás proto všechny moc zasáhla. Dlouho jsem se nemohla smířit s tím, že už tu moje maminka nikdy nebude, a v těch nejhorších chvílích mi byli největší oporou mí dva kluci. V nejtěžších okamžicích svého života jsem byla za jejich přítomnost nesmírně vděčná.

Zdroj: 123RF.COM

Dědictví nás překvapilo

Jak už to tak bývá, po smrti maminky jsme vyřizovali její dědictví. Celá rodina se proto sešla u notáře, abychom se dozvěděli, co nám babička odkázala. Vzhledem k tomu, že z tohoto světa odešla tak náhle a nečekaně, jsem se dokonce obávala toho, že ani žádnou závěť nestihla sepsat. Ne z toho důvodu, že by mi snad šlo o nějaké dědictví, ale děsila jsem se toho složitého vyřizování, které by díky chybějící závěti určitě přišlo.

Jak se ale ukázalo, babička byla velmi dobře připravená. Když notář před námi četl závěť, všichni jsme byli velmi překvapeni – našim synům totiž odkázala chalupu, na kterou jsme s nimi jezdívali, když byli kluci ještě malé děti.

Synové se začali hádat

Zdroj: 123RF.COM

Místo toho, aby byli kluci rádi, že na ně babička takto myslela, začali se kvůli zděděné chalupě mezi sebou často dohadovat. Starší Tomáš si totiž chtěl chalupu nechat, zatímco mladší Jakub dostal nápad, že by ji mohli pronajímat. Chalupa se totiž nachází ve velmi krásné oblasti, kde je každoročně hodně turistů, takže si Jakub myslel, že by touto cestou mohli společně s bratrem přijít k penězům. Tomáš s ním ale v žádném případě nesouhlasil, proto mezi nimi často vznikaly nepříjemné rozepře.

Já jakožto milující matka jsem jejich neshody nesla velmi těžce. Byla jsem totiž svědkem řady jejich hádek, ve kterých padala velmi ošklivá slova. Každé z nich mě za oba syny velmi bolelo.

Přestali se spolu bavit

V poslední době se spolu Jakub s Tomášem vůbec nebaví. Oba dva si totiž tvrdě stojí za svým a ani jeden z nich nechce od svého rozhodnutí ustoupit. Tomáš si chce chalupu nechat pro sebe, Jakub z ní chce udělat rekreační středisko. Dospělo to až do takové fáze, kdy se dříve bezproblémoví sourozenci nemohou ani vystát. Nemohou si přijít na jméno. Když už se náhodou potkají, ošklivě se hádají a nadávají si.

Chalupa po babičce rozhádala sourozence. Věřím, že babička to určitě myslela dobře. Nikdo totiž nemohl tušit, že se vlastní bratři nebudou schopni domluvit a celá situace vyústí až do takového finále, že se vzájemně začnou nenávidět. Nejvíc tím trpím já. Velmi mě totiž bolí sledovat, jak se k sobě synové chovají.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články