Renata (43): Postavila jsem manžela před jasnou volbu. On mě opustil kvůli své matce

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
tchyne
tchyne

Já, nebo ona. Tak zněla moje jasná podmínka. Manželova matka byla zkrátka nesnesitelná. Mnohokrát jsem slyšela od kamarádek, abych se takovým ultimátům ve vztahu raději vyhnula, jenomže já nemohla jinak. Než žít nešťastný život s nepříjemnou tchyní za zády, to snad raději rozvod.

Když jsem tchyni zakázala přístup do našeho bytu, s manželem jsme se pohádali. Na maminku nedal dopustit a řekl mi, že neví, na čí stranu se postavit. Tchyně se totiž samozřejmě dožadovala spravedlnosti u něho. Dotklo se mě, že se chce zastávat jí před vlastní ženou. „Co ti vlastně provedla?“ ptal se, jako by o ničem nevěděl.

Snažila se mě ztrapňovat

Zdroj: 123RF.COM

Kdykoli přišla k nám domů, ihned zkontrolovala ledničku. Cítila se v našem bytě jako doma a nebylo jí trapné otevírat skříně nebo šuplíky. Dívala se, jak mám složené prádlo, kolik mi ho zbývá na vyprání, a zajímalo ji, co jsem vařila. Na začátku jsem si myslela, že chce být přátelská a pomáhat mi s domácností, postupem času jsem ale zjistila, že to dělá proto, aby mě mohla ztrapňovat.

Mému muži neustále opakovala, že neumím udržet chod domácnosti, a dokonce prý špatně vařím. Její poznámky byly vždy řečené tak, aby nebyly přímo urážlivé, ale abychom si jich oba všimli. Jelikož se tomu můj muž často smál a přitakával, aniž by si uvědomoval, jak mě to zraňuje, přišlo mi to velmi ponižující.

Pomluvila mě, kde mohla

Zdroj: 123RF.COM

Nejenom, že o mně mluvila s mými kolegy, kterým navyprávěla nesmysly. Dokonce začala komunikovat s mojí sestrou a jejími kamarádkami. Že spolu byly několikrát venku, jsem zjistila až na rodinné oslavě, na kterou byla – i přes moji nelibost – pozvána i tchyně. Kromě tohoto zjištění mě dopálil i fakt, že několikrát před celým osazenstvem naznačila, že jsem špatná hospodyně, kuchařka i manželka.

Nezastal se mě. Řekl mi, že jsem hysterka

Cestou domů z oslavy jsme se hádali. Dotklo se mě, že se mě nikdy nezastane, když o mně jeho matka tvrdí špatné věci. Řekl, že o ničem takovém neví, že jsem jenom hysterická. Navrhla jsem, aby si vybral. Přestane se vídat s matkou, nebo se rozvedeme. To ho sice zaskočilo, nicméně když za tři měsíce přinesl rozvodové papíry, zaskočil on mě.

Možná jsem měla kamarádky poslechnout a nechat to plavat. Nepřišla bych tak o manžela. Jenomže k čemu je mi manžel, který dá jenom na svoji maminku, libuje si v tom, jak jsem za neschopnou, a vlastně to vůbec nevypadá, že by mě miloval?

Autor: Tereza Hotovcová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články