Renata (37): Žiji s liliputem, který měří 120 cm. Jeho výška mi nevadí

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
zena liliput
zena liliput

Když se po městě procházím se svým přítelem, okolí se na mě dívá s údivem. Luboš totiž měří jen 120 cm a do statného mládence má dost daleko. Někteří si myslí, že jsem s ním z lítosti, a jiní dokonce prohlašují, že náš vztah není normální. Zamilovala jsem se do něj hlavně kvůli jeho osobnímu kouzlu. Kromě pár centimetrů na výšce mu totiž nic nechybí. Naopak je milý, pozorný a vtipný společník, se kterým ráda trávím čas.

Zaujal mě jeho smysl pro humor

Seznámení s mým přítelem Lubošem bylo nečekané a celkem humorné. Stejně jako každý pracovní den jsem o svačinové přestávce navštívila nejbližší kavárnu, abych si dala něco malého na zub. Ve chvíli, kdy jsem dopíjela kávu, přišel opravdu malý muž. Všechna místa u stolů byla obsazena a tak se snažil vyskočit na barovou židli, aby se posadil vedle mě. Jeho snaha dostat se nahoru mi přišla tak vtipná, že jsem měla co dělat, abych nevyprskla smíchy. Nejspíš si všiml mého pobavení, natáhl ke mně ruku a požádal mě o malou pomoc. Když se konečně vydrápal nahoru, pronesl: „Máte krásné oči, teď to konečně vidím“. V jednom okamžiku mě dokázal pobavit a zároveň mi zalichotit.

Řeč nestála a domluvili jsme si schůzku

Zdroj: 123RF.COM

Vyptával se mě na zaměstnání, moje oblíbené filmy a hudbu. Svým přátelským přístupem mě natolik okouzlil, že jsem málem zapomněla, kolik je hodin. Musela jsem pospíchat zpět do práce, ale ještě před odchodem jsme si vyměnili čísla a domluvili jsme se na schůzce. Nikdy jsem lidi nesoudila za jejich vzhled a více mě zajímalo, jaké mají srdce. Luboš byl ukázkovým příkladem toho, že bych neměla soudit knihu podle obalu. Jeho malý vzrůst mi nevadil a na schůzku jsem se těšila.

Nejprve jsem byla trochu nejistá

Luboš mě nepřestával překvapovat. Na rande přinesl květinu a byl dobře oblečený. Co mě však znervózňovalo, byly pohledy kolemjdoucích. Lidé se v některých případech jen nenápadně podívali, ale jiní se otáčeli, jako bych za ruku držela něco neskutečného. Lidem v mnoha případech chyběl takt a ptali se na otázky, které by běžným párům nepokládali. Zajímal je náš milostný život a běžný chod domácnosti. Takové dotazy mi byly nepříjemné hlavně z důvodu, že jsme byli na prvním rande.

Vysvětlil mi, že jsou ostatní zvědaví, a že už si na podobné řeči zvykl. Snažila jsem se na celou situaci dívat jeho očima a po několika dalších schůzkách už jsem nepříjemné okolí nevnímala. S Lubošem mi bylo dobře a vždy mě čekalo nějaké příjemné překvapení. Nyní spolu zařizujeme bydlení, které je přizpůsobené i jeho výšce a těšíme se na společné chvilky. Jeho nižší vzrůst mi nevadí, a naopak jsem šťastná, že jsem konečně našla někoho, kdo se mě snaží ohromit.

Autor: Tereza Hotovcová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články