Renata (29): Nečekaná SMS zpráva od kadeřníka mě málem připravila o manželství

od Adéla Vocetková
2 minuty čtení
zena 11
zena 11

Čtenářka Renata si užívala vztah plný lásky, pochopení a důvěry. Její manžel ale z neznámého důvodu najednou pojal podezření, že je mu nevěrná, a začal se chovat jako blázen. Renata v e-mailu, který zaslala do redakce, popisuje, že měla mnohokrát co dělat, aby udržela nervy na uzdě. Nakonec odhalila důvod manželova běsnění a vše bylo jasné.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenářky, která nám jej zaslala pomocí e-mailu. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna.

Nikdy svému muži nebyla nevěrná

„Manžela miluji. Když jsem si ho brala, slibovala jsem mu věrnost. Nemám důvod své slovo porušit,“ tvrdí. Její muž dříve nikdy neprověřoval, za jakými kamarádkami stále chodí, kde se zdržela nebo s kým si píše na sociálních sítích.

„Můj muž se ale náhle úplně změnil. Díval se mi do telefonu, sledoval mě a neustále mi volal, kde zrovna jsem,“ tvrdí.

Jeho podezíravost byla neúnosná

Renata zrovna seděla u své kamarádky. Popíjely kávu, když někdo začal zběsile bušit do dveří. „Kamarádka otevřela a stál tam můj muž, rozrazil dveře, začal běhat po bytě, zuřil a vypadal, jako by někoho hledal,“ vypráví.

„Byla to taková ostuda, že jsem se u své přítelkyně už dlouho neukázala, aby si nemyslela, že je můj muž blázen,“ popisuje.

To nebyl ani první, ani poslední žárlivý krok jejího muže. Sledoval ji autem, nechával doma zapnutý počítač, aby ji mohl odposlouchávat, a dopustil se i spousty dalších činů, které se mu Renata dodnes snaží odpustit.

Přišel čas na vážnou debatu

„Nebylo to únosné, takže jsem se rozhodla, že zjistím, kde je problém,“ vypráví. Renata se s mužem posadila ke stolku a chtěla po něm jasné vysvětlení, proč se v posledních dnech chová tak, jako by se s někým měla tajně scházet.

„Chtěla jsem tu komedii konečně ukončit a žít zase normálně,“ vysvětluje. „Svého muže už jsem skoro nepoznávala,“ dodává.

Její manžel sice dlouze zapíral, ale pak z něj vypadlo, že jeho kolega viděl, jak se Renata v kavárně má k cizímu muži. „V tu chvíli jsem musela protočit oči a zasmát se, což mého muže pěkně dopálilo,“ vypráví.

Byl to totiž její kadeřník, se kterým si občas zajde na kávu. „Vysvětlila jsem muži, že můj kadeřník má jinou orientaci, a nepředstavuje proto žádnou hrozbu,“ vypráví.

Její manžel se pak cítil trapně a za vše se omluvil

„Ve chvíli naší konverzace jsem se trochu pobavila, protože celé tohle šílenství způsobil jen nějaký kolega, který neumí držet jazyk za zuby,“ tvrdí. Renatin manžel se uklidnil, ale stále se nechová jako dřív.

„Občas ho přistihnu, jak mi projíždí SMS zprávy, když vylezu ze sprchy, ale s tím už dokážu žít,“ tvrdí. „Hlavně ať už mi neudělá ostudu před kamarádkami,“ dodává.

Autor: Tereza Hotovcová

Související články