Radka (50): Můj syn nebude zbabělec: Chtěl udělat něco neodpustitelného, já mu řekla ne

od Adéla Vocetková
Zdroj: 123RF.COM

Radka se vždy snažila, aby z jejího syna vyrostl čestný a zodpovědný muž. Až donedávna byla skálopevně přesvědčena, že na něm svědomitá výchova zanechala ty nejlepší stopy. Pak se ale stalo něco, co milující matku donutilo změnit na svého jediného syna názor.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenářky, která nám jej zaslala pomocí e-mailu. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna.

Radka je naší pravidelnou a dlouhodobou čtenářkou. Nyní nám poslala e-mail, ve kterém se svěřila, jak moc se zklamala ve svém vlastním synovi.

Byla jsem na něho sama, ale do jeho výchovy jsem dala maximum

E-mail paní Radky začíná vysvětlením, že na svého syna po nečekaném odchodu jeho otce zůstala v jeho sedmi letech sama. Důvod, proč se partneři rozešli, sice neuvedla, ale zato zmínila, že do výchovy svého syna vždy dávala maximum.

„Nebylo to vždy jednoduché, tomu klukovi chyběl mužský vzor,“ vysvětluje naše čtenářka. „Já ale dělala všechno pro to, aby z mého syna vyrostl zodpovědný muž.“

Radka do svých řádků napsala, že se synem Milanem zažila krušné chvíle, zejména v dospívání, kdy se chytil špatné party.

Měla jsem radost, že moje snaha padla na úrodnou půdu

„Ačkoli jsem toho kolikrát měla plné zuby, mohla jsem si říci, že se mi podařilo dosáhnout toho, co jsem si předsevzala,“ pokračuje v e-mailu Radka. „Když můj syn dospěl, stal se z něho rozumný chlap. Byla jsem pyšná,“ dodává.

Radka byla samozřejmě ráda, že její dlouholetá snaha ze syna vychovat zodpovědného muže padla na úrodnou půdu.

„Před čtyřmi lety si Milan našel přítelkyni,“ píše Radka. „Líbila se mi od první chvíle, studovaná, chytrá, milá. Takovou snachu jsem si přála,“ netají se.

Syn udělal něco, čím mě hrozně zklamal

Vztah Milana a jeho přítelkyně Petry se ubíral správným směrem. Radka se dokonce zmínila, že dvojice uvažovala o miminku.

„Byla jsem nadšená, když mi mladí oznámili, že se chtějí pokusit o založení rodiny,“ píše Radka šťastně. „Pak ale můj syn udělal něco, co bych od něho nečekala,“ nastíní v e-mailu situaci. „Strašně mě tím zklamal.“

Od Radky se prostřednictvím písmenek dozvídáme, že Petra skutečně otěhotněla. Co se ale nestalo – Milan chtěl od své těhotné přítelkyně utéct!

Nehodlám žít s nálepkou, že mám ze syna zbabělce!

„Přišel za mnou, že na dítě není připravený,“ dozvídáme se. „Vyrazilo mi to dech, měla jsem za to, že miminko chtěli oba dva. Pak mi oznámil, že od Petry odejde,“ píše Radka.

Představila si tu ostudu, až by se lidé na vesnici dozvěděli, že její syn opustil ženu v očekávání. Nehodlala žít s nálepkou, že je její syn zbabělec, proto mu tohle rozhodnutí zakázala.

„Byla jsem nekompromisní,“ vysvětluje naše čtenářka. „Řekla jsem synovi, že se k tomu postaví jako chlap. Že od těhotné ženy se neutíká,“ pokračuje. „Naštěstí mě poslechl, asi si to urovnal v hlavě a s Petrou zůstal. Nyní se všichni radujeme z pětiměsíční Klárky,“ uzavírá Radka.

Autor: Natálie Kabourková

Související články