brandingFullPage

Chcete číst naše články na Seznam.cz?

Přidejte si nás
plus PŘIDAT

Radka (36): Dala jsem mu syna a přestala jsem pro něj být ženou

od Adéla Vocetková
Zdroj: 123RF.COM

Velké trápení v manželství nyní prožívá Radka. Ta před dvěma lety porodila syna, kterého si její manžel tak moc přál. Přesto se toho v jejich manželství hodně změnilo. Bohužel k horšímu.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenářky. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna.

Radka a její manžel toužili po miminku. Když to konečně vyšlo, oba dva byli moc rádi. Její muž Hynek dvojnásobně, protože čekala vytouženého chlapce.

Všechno bylo perfektní

O miminko jsme se snažili půl roku. Když to konečně vyšlo, byla jsem štěstím bez sebe. I manžel měl velkou radost a od začátku mě hýčkal jako princeznu.

Když jsem mu oznámila, že čekáme chlapce, samým nadšením mě málem nosil na rukou. V ten okamžik se všechno zdálo naprosto perfektní.

První měsíce byly pro nás oba krušné

Syn se narodil a z nás se stala kompletní rodina. Nadšení z narození syna zakrátko vystřídaly pocity bezmoci a zoufalství, které se střídaly s neskutečnou únavou a podrážděním. Syna hodně trápila bolest bříška a první tři měsíce proplakal. Plakal ve dne i v noci, klidně několik hodin v kuse. Bylo to vážně vyčerpávající jak pro mě, tak pro manžela.

Jeho chování vůči mně se začalo měnit

Během starosti o miminko jsem ani nestihla zaregistrovat, kdy se začalo chování mého manžela vůči mně měnit. Možná to bylo poté, co jsem několikrát odmítla milování, protože jsem byla strašně moc unavená.

Myslela jsem si, že když manželovi i přes únavu a vyčerpání vyhovím, opět to bude ten hodný a milý muž, kterým byl ještě nedávno. Jenže ani poté, co došlo na intimnosti, se jeho chování nezměnilo.

Vyčítal mi, že trávím všechen čas jen s naším synem

Zůstala jsem doma s dítětem na mateřské dovolené a můj manžel chodil do práce. Péči o našeho syna jsem věnovala maximální úsilí. Vždyť to se přece od milujících maminek očekává. Manžel mi ale začal vyčítat, že veškerý čas trávím jen s naším synem a jeho si vůbec nevšímám. Přišlo mi, že přehání. Vždyť i jemu jsem se snažila věnovat.

V jeho očích jsem přestala být ženou

Před nedávnem jsem to nevydržela a s manželem se pohádala. Velmi mě trápily jak jeho neustálé výčitky, tak jeho chování, které se mi nelíbilo. Manžel mi řekl něco, co mě naprosto šokovalo. Protože jsem všechen čas za poslední dva roky věnovala jen našemu synovi a jeho jsem hodně zanedbávala, přestala jsem být v jeho očích žena. To mě srazilo na kolena.

Vidí mě jako matku svého dítěte. Nic víc

City mého muže vůči mně citelně ochladly. Vidí mě pouze jako matku svého dítěte, přestala jsem pro něho být manželka a milenka.

Velmi mě to trápí, na našem manželství se to negativně podepisuje. Dokonce mám podezření, jestli manžel nemá milenku, se kterou mě podvádí. Nevím, jak z té situace ven. Jsem bezradná a nešťastná.

Autor: Nikol Kolomazníková

Chcete číst naše články na Seznam.cz?

Přidejte si nás
plus PŘIDAT

Související články