Proč muži nechtějí randit s chytřejšími a úspěšnějšími ženami

od Luboš Klouček
2 minuty čtení
uspesnazena
uspesnazena

Jistě jsme si již všichni všimli, že někteří muži přímo trpí po boku chytré ženy. A to dokonce i ti muži, kteří tvrdí, že se jim chytré ženy líbí. Ve skutečnosti by měli velký problém, kdyby měli mít po svém boku ženu jakkoliv úspěšnější než oni sami.

Výzkum se 105 muži

Výzkum Univerzity v Texasu a Kalifornské Luteránské Univerzity to ukázal celkem jasně. Nejdříve sice 90 % mužů uvedlo, že by šli klidně na rande s chytřejší ženou. Po absolvování testů inteligence a zveřejnění výsledků už ale dále  nejevili zájem o seznamování se se ženami, které dosáhly lepších výsledků. Takže ačkoliv jim zpočátku chytřejší žena nečinila žádné potíže, při střetu s realitou změnili svůj názor.

Zdroj: Mark Bowden /123RF.COM

Ve výzkumu většina mužů dokonce navíc hodnotila za přitažlivější ty ženy, které je svou inteligencí překonávaly. Když ale mělo dojít na výměnu kontaktů nebo naplánování schůzky, rázem otočili a snažili se je náhle hodnotit jako neatraktivní a pro sebe nevhodné. Najednou se jim z ničeho nic přestaly tyto chytré ženy líbit, ačkoliv předtím jasně uvedli, že jsou pro ně opravdu hodně atraktivní.

Nikdo z nich ale nebyl schopný vysvětlit, proč to tak je, co cítí.

Co říct závěrem

Jednoduše, maskulinita a pocit, že „já jsem pán tvorstva“ je tak silná, že muže prostě nepřitahuje žena, která je umí v něčem překonat. Muž má zřejmě pocit, že on musí umět vyřešit všechno nejlíp. Děsí ho představa, že by si s něčím nevěděl rady nebo že by ho dokonce partnerka nepotřebovala a uměla si poradit lépe než on.

Ve zkratce? Křehké mužské ego. Chudák chytrá žena.

Pánové, to že je žena v něčem lepší nebo chytřejší než vy, neznamená, že vás nepotřebuje.

Autor: Jana Janáčková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články